У МОЗ порадили, що робити тим, хто вчасно не отримав другу дозу COVID-вакцини

У МОЗ порадили, що робити тим, хто вчасно не отримав другу дозу COVID-вакцини

У МОЗ порадили, що робити тим, хто вчасно не отримав другу дозу COVID-вакцини

У МОЗ порадили, що робити тим, хто вчасно не отримав другу дозу COVID-вакцини

У разі неможливості зробити щеплення другою дозою вакцини від коронавірусу в рекомендовані терміни, його можна зробити пізніше, а для деяких вакцин – раніше.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я,  щеплення другою дозою вакцини бажано робити у визначений термін:

  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21-28 днів після першої дози;
  • CoronaVac/Sinovac Biotech – 28 днів;
  • Oxford/AstraZeneca – 12 тижнів.

При цьому у разі непереборних обставин введення другої дози можна зробити на сім днів раніше зазначеного інтервалу для вакцин CoronaVac/Sinovac та AstraZeneca (Covishield/SKBio). Для вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech відразу зазначено «вікно», в межах якого можна зробити щеплення, – в період між 21-им та 28-им днем після введення першої дози.

Друга доза вакцини проти Covid-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується без необхідності її повторного введення або вакцинації спочатку. При цьому на цей момент невідомий кінцевий найпізніший термін введення другої дози вакцини проти Covid-19. Тому, якщо вакцинуватися другою дозою вчасно не вдалося, це потрібно зробити за першої нагоди.

При цьому в МОЗ рекомендують вакцинуватись раніше або пізніше лише в разі крайньої потреби.

Тим часом, за добу 20 червня в Україні виявили 323 нових випадків коронавірусної хвороби. Найбільше – у м. Київ (95,) Миколаївській (26), Львівській (23), Дніпропетровській (22) областях, а у трьох регіонах приросту нема взагалі.

19 червня в Україні виявили 479 нових випадків коронавірусу. З COVID-19 і підозрою на хворобу було госпіталізовано 544 пацієнти.

В Україні можуть почати вакцинувати проти коронавірусу дітей і підлітків. Хоча сьогодні жодна з вакцин, які використовують в державі, не розрахована на імунізацію осіб цих вікових груп.

Delta-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, стане домінуючим у світі через свою високу заразливість , вважають у ВООЗ.

Нова хвиля COVID-19, з високою часткою ймовірності, почнеться восени-взимку, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.