У МОЗ пояснили, чому поменшало ПЛР-тестувань на COVID-19

У МОЗ пояснили, чому поменшало ПЛР-тестувань на COVID-19

У МОЗ пояснили, чому поменшало ПЛР-тестувань на COVID-19

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому в Україні зменшилася кількість тестувань на COVID-19 методом ПЛР, а разом з ним і щоденна статистика хворих.

Про це голова МОЗ Максим Степанов розповів під час брифінгу.

«Ми почали застосовувати, зокрема, тести на антиген, експрес-тести. Це тести, які робляться за 15 хвилин, ми цю статистику даємо щотижня.

Чому щотижня? Тому що кількість медичних працівників, які роблять ці тести, досить велика. Наприклад, ці тести роблять сімейні лікарі. Загальна кількість сімейних лікарів – понад 23 тисячі в нашій країні.

Зрозуміло, що щодня надавати таку статистику – це дуже великий ризик спотворення статистики, тому ми це будемо робити щотижня», – розповів Степанов.

За минулий тиждень виявили 59 381 випадок COVID-19. На позаминулому тижні – 70 327. Методом ПЛР зробили 203 954 тестів. За позаминулий тиждень – 250 417, зазначив міністр охорони здоров’я.

«Вся кількість хворих, яку було виявлено при тестуванні експрес-тестами – це більше 14 000 чоловік. Вона вся лягла в нашу статистику захворюваності», – додав Степанов.

У той же час кількість зразків, які доставляють в лабораторії МОЗ, таки знизилася, додав Максим Степанов.

«Наприклад, за вчорашній день кількість зразків, доставлених в лабораторії МОЗ, становила трохи більше 4000 зразків. Дуже сильно впало все, що стосується тестування, доставки зразків в лабораторії.

Я вже дав доручення провести відповідний селектор, тому що ми вже розширили категорії осіб, яких потрібно тестувати. Це не тільки люди з ознаками коронавірусної хвороби, це люди з респіраторними захворюваннями, люди, які мали контакти з близькою людиною», – розповів Степанов.

В Україні за минулу добу підтвердили 4 385 нових випадків коронавируса. Це мінімум з 6 жовтня. Найбільше нових випадків COVID-19 виявили в Києві (851), Запорізькій (472), Миколаївській (347), Дніпропетровській (303) та Київській (283) областях. 1588 чоловік були госпіталізовані, одужали – 7191, померли – 75.

У Національній академії наук України назвали причини спаду коронавируса в Україні. Зокрема, люди почали розуміти небезпеку вірусу і виконують рекомендації фахівців.

У Міністерстві охорони здоров’я України не планують скасовувати або переносити локдаун в січні. Навантаження на медичну систему необхідно максимально знизити.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.