У Мінціфри запускають бета-тест сертифікатів про вакцинацію: як це працює

У Мінціфри запускають бета-тест сертифікатів про вакцинацію: як це працює

У Мінціфри запускають бета-тест сертифікатів про вакцинацію: як це працює

У Мінціфри запускають бета-тест сертифікатів про вакцинацію: як це працює

Міністерство цифрової трансформації 1 липня почне бета-тест сертифікатів вакцинації від COVID-19 в застосунку «Дія».

«Ковідний сертифікат – це документ в Дія, який буде підтверджувати ваш статус про вакцинацію в Україні, на території ЄС та інших країнах. Ковідні сертифікати будуть працювати так, як і інші документи в Дія. Перевірити дійсність сертифіката можна буде по QR-коду», – заявили в Мінціфри.

У відомстві додали, що пізніше ковідний сертифікат можна буде згенерувати після негативного ПЛР-тесту або в разі якщо користувач недавно перехворів на COVID-19. Там відзначили, що сертифікати розробляють з урахуванням вимог електронних сертифікатів про вакцинацію, створених ЄС і ВООЗ.

Взяти участь в бета-тесті зможуть українці, які вже отримали дві дози вакцини від COVID-19 в Україні. Вони отримають доступ до сертифіката в Дія на 48 годин. Відгуки повинні допомогти знайти недоліки і усунути їх до проведення оцінки сертифікатів відповідно до вимог ЄС.

Нагадаємо, з 1 липня в Європейському союзі планують запровадити безкоштовні COVID-сертифікати. Документ буде підтвердженням, що особа захищена від коронавірусу.

Раніше в Кабінеті міністрів України зазначили, що COVID-сертифікати запустять в Україні впродовж 10-14 днів після того, як їх запровадить Європа.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен зазначила, що в майбутньому цифрові COVID-сертифікати стануть чинними для країн за межами ЄС.

ЄС і Україна вже досягли політичної домовленості про взаємне визнання COVID-паспортів.

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу українці можуть отримати у пунктах вакцинації, в застосунку або на порталі «Дія» з 1 липня.

Однак деякі українці, які вже отримали дві дози вакцини проти COVID-19, зіштовхнулися з відмовою сімейного лікаря видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.