У «Медичних закупівлях» пояснили ситуацію з контрактами на поставку вакцини від COVID-19

У «Медичних закупівлях» пояснили ситуацію з контрактами на поставку вакцини від COVID-19

У «Медичних закупівлях» пояснили ситуацію з контрактами на поставку вакцини від COVID-19

У «Медичних закупівлях» пояснили ситуацію з контрактами на поставку вакцини від COVID-19

Керівник держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов пояснив, чому Україна встигла укласти тільки один контракт на закупівлю вакцини від COVID-19. Він вважає, що в Міністерстві охорони здоров’я поспішили, не давши компанії шансу впливати на постачальників.

Про це Жумаділов написав в Facebook.

Вимога міністра охорони здоров’я Максима Степанова про узгодження всіх закупівель вакцин проти COVID-19 з Міністерством охорони здоров’я керівник компанії «Медичні закупівлі України» назвав неправомірним. За його словами, це призвело до того, що Україна зараз має тільки один договір, а ціна на препарат вище, ніж могла бути.

Ще станом на 18 грудня держкомпанія вела переговори з декількома постачальниками вакцини, але вже 21 грудня Степанов на нараді у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля нібито заявив про можливий зрив переговорів з виробниками вакцин, оскільки ДП вимагало у них банківську гарантію на передоплату. В результаті Шмигаль дав ДП доручення – працювати з ринком тільки за сприяння Міністерства охорони здоров’я.

У той же час Жумаділов пояснив, що Степанов говорив тоді тільки про одного постачальника, з яким держкомпанія перебувала на фінальному етапі переговорів. Директор ДП стверджує, що виробник у той же день повідомив про готовність виконати вимогу за банківською гарантією. Крім того, постачальник теж надав банківську гарантію на всю суму передоплати.

«Чи то через нерозуміння специфіки функціонування фінансових інструментів, чи то з умислом усунути ДП від прямих переговорів, міністр видав цю нашу вимогу до постачальників, як загрозу зриву», – написав Жумаділов.

21 грудня «достукатися до прем’єр-міністра з метою роз’яснення реальної ситуації йому не вдалося», а «вступ в конфронтацію зі Степановим щодо зловживання ним службовим становищем» означало б відтермінування підписання першого контракту на лютий.

«Тому, виконуючи усне доручення міністра, в наступні дні ми направили в Міністерство охорони здоров’я наші пропозиції поправок до договорів про закупівлю вакцини з декількома постачальниками на узгодження, як того вимагав Степанов», – зазначив Жумаділов.

В результаті контракт підписали тільки з одним постачальником. У тих умовах, додав керівник ДП, укладення договору було правильним рішенням, але в межах цієї закупівлі не були дотримані принципи розподілу функцій політичного органу і закупівельного агентства, щоб уникнути зловживань повноваженнями.

«Міністр, по суті, сам визначив постачальника. За моєю інформацією, Україна могла отримати ціну мінімум на 1 долар США нижче фінальної, якби ДП вело переговори самостійно, створивши конкурентний тиск на постачальника. На сьогодні ми дійсно могли мати вже два контракти, а не один, за двома різними вакцинами», – розповів Жумаділов.

Керівник додав, що в січні компанія не має наміру більше погоджувати закупівлі з Міністерством охорони здоров’я. У міністерстві ніяких коментарів з цього приводу поки не дали.

Раніше Росія висловила готовність передати українським вченим технологію виготовлення своєї сумнівної вакцини від коронавируса «Супутник V». Її запропонували протестувати в комбінації з препаратом компанії AstraZeneca.

Президент Володимир Зеленський заявив, що в рамках контракту з китайською компанією Sinovac Biotech, Україна на першому етапі отримає 1,9 мільйона доз вакцин проти коронавируса. Вакцина може бути доступна в Україні вже взимку, відразу після офіційної реєстрації препарату, яку проведуть на початку січня в Європі або США.

Україна може отримати вакцину від коронавируса китайської компанії Sinovac Biotech в тому випадку, якщо її ефективність буде не менше 70%. Тоді поставки почнуться протягом 30 днів після того, як вакцина отримає дозвіл на застосування.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.