У Канаді дали нові рекомендації щодо популярної COVID-вакцини

У Канаді дали нові рекомендації щодо популярної COVID-вакцини

У Канаді дали нові рекомендації щодо популярної COVID-вакцини

У Канаді дали нові рекомендації щодо популярної COVID-вакцини

Нацрада Канади з імунізації дала нові рекомендації щодо застосування векторних вакцин від COVID-19. У разі отримання першого щеплення антикоронавірусною вакциною AstraZeneca/СoviShield, друге за можливостю рекомендували робити мРНК-препаратом.

Про це повідомляє прес-служба Нацради Канада з імунізації (NACI).

Раніше регулятор рекомендував пацієнтам не чекати поставок препаратів Pfizer-BioNTech або Moderna, а проходити вакцинацію доступними в країні векторними вакцинами. Тепер в Канаді досить мРНК-вакцин, їх рекомендують використовувати як для першої, так і другої дози, а також у випадках, коли перша доза була векторною.

Використовувати векторні вакцини можна тільки в дозволенійвіковій групі, або коли мРНК-вакцина недоступна чи протипоказана.

В NACI назвали кілька причин для застосування нових рекомендацій:

  • широке поширення штамів-мутантів: векторні вакцини проти них працюють трохи гірше за мРНК-препарати
  • схема імунізації «векторна + мРНК» працює краще схеми тільки з векторною вакциною
  • ризик виникнення побічних ефектів у вигляді вакцино-індукованого тромбозу з тромбоцитопенії (VITT) набагато нижче – її виявлено у векторних біопрепаратів

«Частота VITT після другої дози AstraZeneca нижче, ніж після першої, але з часом збільшувалася: за поточними оцінками приблизно 1 випадок на 600 000 вакцинованих», – відзначили в NACI.

У той же час отримання двох доз AstraZeneca «забезпечує гарний захист від інфекції і дуже гарний захист від тяжкого перебігу хвороби та госпіталізації».

Вакцини Pfizer і Moderna взаємозамінні, додали у відомстві. Канадський регулятор також не рекомендує одночасно вводити вакцини проти COVID-19 і інші вакцини. Якщо є можливість, то вакцини від COVID-19 слід вводити не менше ніж через 14 днів після інших вакцин і за 28 днів до них (за деякими винятками).

В Україні за добу 17 червня , було зроблено 81 713 щеплень. Це максимальне число вакцинацій з кінця лютого.

До Дня Незалежності в Україні будуть робити в 220 тисяч щеплень проти COVID-19 в добу за умови відсутності проблем з поставками вакцини.

Ті, хто прищепився обома дозами вакцини проти COVID-19, при необхідності можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.