У Кабміні заявили, що кінець локдауну - це не кінець карантину

У Кабміні заявили, що кінець локдауну — це не кінець карантину

У Кабміні заявили, що кінець локдауну - це не кінець карантину

У Кабміні заявили, що кінець локдауну — це не кінець карантину

В Україні після локдауну не скасують обмеження, вони будуть діяти до 28 лютого 2021 року. Уряд планує переглянути умови карантину після закінчення обмежень новорічно-різдвяного періоду.

Про це розповів міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, пише «Укрінформ».

«Я думаю, що у них (в інших країнах, де запроваджено локдаун) закінчиться карантин, коли вони завершать вакцинації. Наш термін був введений до 00 годин 25 січня. Після цього Міністерство охорони здоров’я традиційно зробить свої висновки. У нас надзвичайна ситуація діє до 28 лютого включно. І вже ми будемо схвалювати режим, який буде після закінчення обмежень новорічно-різдвяного періоду.

Карантин буде точно тривати, тому що він зараз діє згідно з постановою, яка була прийнята 9 грудня. Надзвичайна ситуація в Україні діє до 28 лютого. Йдеться про те, що ті жорсткі обмеження, які були введені з 8 січня, будуть діяти до 00 год 25 січня», – сказав Немчінов.

Міністр зазначив, що в Європі в декількох країнах ввели ще більш жорсткий і тривалий карантин. Серед причин – ризики поширення нового штаму COVID-19, перевантаження медичної системи. Україна досі входить в список країн з найбільш м’якими карантинними обмеженнями.

«Я використовую дані центру економічного відновлення, який проаналізував карантин в ряді країн Європи. І хочу сказати, що, за даними індексу Оксфордського університету, ми зараз відносимося до п’яти країн, які внизу списку. Зокрема, це Хорватія, Швейцарія, Бельгія та Франція», – пояснив Немчінов.

В Італії зараз діє суворий карантин, додав він. У країні введено загальнонаціональний локдаун і комендантську годину. Обмеження стосуються кількості гостей, яким дозволяють брати участь в заходах, в тому числі і у себе вдома. Це не більше, ніж дві особи.

Жорсткий локдаун ввели на території федеральних земель Німеччини. Там дозволено збиратися в групи, але не більше п’яти осіб, закриті школи, установи послуг, ресторани, торгово-розважальні центри.

«Загальнонаціональний локдаун із суворими обмеженнями введений також в Греції, в більшості регіонів Великобританії, Австрії та в Нідерландах», – додав Немчінов.

В Україні є всі підстави для продовження карантину, тому локдаун не можна скасувати достроково, заявив глава МОЗ Максим Степанов.

За минулу добу в Україні захворіли коронавірусом 6409 чоловік. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (931), Одеській (668), Запорізькій (622), Київській (596) та Харківській (557) областях.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Україна після січневого локдауна може перейти на адаптивний карантин. Він нагадав, що в цілому обмеження діють для українців до 28 лютого 2021 року.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.