У Кабміні озвучили нові строки надходження вакцин проти COVID-19

У Кабміні озвучили нові строки надходження вакцин проти COVID-19

У Кабміні озвучили нові строки надходження вакцин проти COVID-19

У Кабміні озвучили нові строки надходження вакцин проти COVID-19

Вакцини від коронавірусу постачатимуть в Україну двома шляхами: через механізм COVAX та прямими закупівлями у виробників. Перші вакцини від  COVAX фармкомпаній BioNTech/Pfizer надійдуть у березні, що майже на місяць пізніше, ніж анонсувало МОЗ. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За COVAX Україна може безкоштовно чи за зниженою ціною отримати від 8 до 16 млн доз вакцин. У березні очікуються перші партії вакцини BioNTech/Pfizer в кількості 117 тисяч доз. А у першій половині 2021 року ми отримаємо від 2,2 до 3,7 млн доз від компанії AstraZeneca/Oxford.

«Другий шлях отримання вакцини – через прямі закупівлі у компаній-виробників за рахунок коштів держбюджету, міжнародних донорів, кредитних коштів та програми Світового банку і ЄБРР. Інші джерела також розглядаються», – заявив Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Раніше очікувалось, що Україна отримає перші поставки вакцини від коронавірусу 15 лютого. Одразу після цього мала початись імунізація населення.

У середині лютого глава МОЗ Максим Степанов повідомив про затримку постачання до України вакцин від коронавірусу за механізмом COVAX. Він заявив, що препарати надійдуть 17-18 лютого. Згодом МОЗ знову перенесло строки отримання вакцин уже на кінець лютого, уточнивши, що затримка пов’язана із бюрократичними процедурами. Відомо, що основна маса поставок першої хвилі вакцини за механізмом COVAX буде у березні, але деякі країни отримають її вже у кінці лютого, серед них може бути і Україна.

У фракції «Слуга народу» вважають, що глава МОЗ несе особисту відповідальність за початок вакцинації, і в разі її провалу збираються ініціювати відставку Степанова.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.