У ЄС збільшили список побічних ефектів від вакцини AstraZeneca

У ЄС збільшили список побічних ефектів від вакцини AstraZeneca

У ЄС збільшили список побічних ефектів від вакцини AstraZeneca

У ЄС збільшили список побічних ефектів від вакцини AstraZeneca

Європейське агентство лікарських засобів розширило список побічних реакцій від вакцини проти коронавірусу компанії  AstraZeneca, рекомендуючи включити туди анафілактичну реакцію і підвищену алергічну чутливість.

Комітет оцінки фармакологічних ризиків агентства з’ясував, що серед 41 важкої алергічної реакції у щеплених британців, деякі випадки можуть бути пов’язані безпосередньо з вакцинацією, повідомляється на сайті Європейського агентства лікарських засобів.

Водночас комітет підкреслив, що переваги вакцини AstraZeneca продовжують перевищувати ризики, відтак щеплення слід продовжити робити навіть поки ведеться розслідування. Однією із рекомендацій Європейського регулятора є не вводити другу дозу будь-якої вакцини, якщо є побічний ефект від першої.

Нагадаємо, уряди Болгарії і Румунії оголосили про призупинення процесу вакцинації від коронавірусу вакциною компанії AstraZeneca. Таким чином кількість країн, які тимчасово відмовилися від застосування препарату AstraZeneca зросла до 9.

Раніше вакцинацію препаратом від коронавірусу AstraZeneca призупинили сім країн: Данія, Норвегія, Австрія, Ісландія, Естонія, Литва, Люксембург і Латвія через побоювання щодо можливих побічних ефектів. Причиною для хвилювань стали смерті щеплених осіб внаслідок тромбозу.

В Європейському агентстві з лікарських засобів 11 березня заявили, що вакцина від коронавірусу компанії AstraZeneca не збільшує ризик утворення тромбів, а зафіксовані випадки тромбоемболії у вакцинованих осіб «не перевищують їх кількості на тлі загальної популяції».

Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я Маргарет Харріс повідомила, що користь вакцини від AstraZeneca перевищує дані про негативні наслідки препарату. Незважаючи на рішення ряду країн ЄС призупинити щеплення цією вакциною, її рекомендували до застосування.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.