У ЄС схвалили запровадження єдиного туристичного COVID-сертифікату

У ЄС схвалили запровадження єдиного туристичного COVID-сертифікату

У ЄС схвалили запровадження єдиного туристичного COVID-сертифікату

У ЄС схвалили запровадження єдиного туристичного COVID-сертифікату

Вже з 1 липня в ЄС з’явиться єдиний внутрішній COVID-сертифікат. Документ дозволить 450 млн громадян 27 країн отримати свободу для подорожей.

COVID-сертифікат буде необов’язковим, але бажаним документом для подорожей, повідомляється на офіційному сайті ЄС.

За допомогою сертифікату можна буде підтвердити факт щеплення, негативного ПЛР-тесту або того, що людина недавно перехворіла на COVID-19. Так країни ЄС прагнуть уникнути хаосу, як це було в минулому році, коли кожна з країн ЄС вводила власні правила, фактично призупинила угоди про безмежний простор в Європі і околицях.

«COVID-сертифікат – це символ відродження Шенгену. Наш посил – повернути європейцям впевненість і бажання спробувати жити, як раніше, вдихнути на повні груди повітря свободи пересування, яку ми так цінуємо і по якій ми так скучили», – сказав глава комітету Європарламенту Хуан Фернандо Лопес Агілар.

Новий документ звільнить власників від необхідності робити додаткові тести і відбувати карантин під час переміщення між країнами Євросоюзу.

В будь-якій країні ЄС медпрацівники зможуть ставити віртуальні штампи про щеплення і вносити результати тестів у внутрішній цифровий паспорт. Решта країн союзу зобов’язані будуть приймати його.

Документ буде виглядати, як QR-код в безкоштовному додатку для телефону, але прикордонники та інші контролери повинні будуть приймати і роздруковані версії, незважаючи на назву «цифровий сертифікат».

Передбачено захист особистих даних громадян ЄС. У документ вносяться мінімальні відомості, позначку про вакцинацію ставлять після будь-якого щеплення, але тільки вакциною, схваленої в ЄС.

«Ковідний талон не буде обов’язковою умовою для вільного переміщення, оскільки це – основне право громадян Євросоюзу», – запевнила Єврокомісія.

Перехідний період для введення нових COVID -паспортів закінчиться протягом 1-1,5 місяця, додали в ЄС. Уже в серпні документ буде діяти на території всіх країн Євросоюзу.

Одночасно ЄС поширить їх дію на всі країни, що не входять до Євросоюзу, але не мають з ним жорстких кордонів завдяки Шенгенській угоді: Швейцарію, Норвегію, Ліхтенштейн і Ісландію.

В Україні за добу, 8 червня, виявили +1385 нових випадків коронавируса. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (262), Київській (142), Харківській (87), Дніпропетровській (75) та Рівненській (75) областях.

Уряд Албанії прийняв рішення скасувати всі карантинні обмеження для іноземних туристів.

Франція з 9 червня відкриває свої кордони для міжнародних туристів – в тому числі для українців, в тому випадку, якщо вони були вакциновані вакцинами, затвердженими регулятором ЄС.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.