У Британії виявили десятки випадків тромбозів після вакцинації AstraZeneca

У Британії виявили десятки випадків тромбозів після вакцинації AstraZeneca

У Британії виявили десятки випадків тромбозів після вакцинації AstraZeneca

Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних виробів Великої Британії виявило 30 випадків утворення тромбозів у пацієнтів, вакцинованих препаратом від коронавірусу AstraZeneca. Ще минулого тижня повідомлялося всього про п’ять випадків.

Як повідомляє Reuters, 22 випадки пов’язані з тромбозом церебральних венозних синусів головного мозку, а решта вісім – з іншими тромбозами.

Всього у Великій Британії введено більше 18 млн доз препарату AstraZeneca. Регулятору невідомо, щоб такі ж проблеми спостерігалися після застосування вакцини BioNTech і Pfizer.

Кілька країн відмовилися від застосування AstraZeneca в зв’язку з випадками тромбозу після щеплень. Розробник препарату, ВООЗ і EMA заявили про безпеку вакцини, після чого деякі країни відновили її використання. 30 березня вакцина від компанії AstraZeneca змінила назву на Vaxzevria.

Нагадаємо, в березні низка європейських країн призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca через побоювання побічних ефектів, зокрема, утворення тромбів.

Однак після того як  Європейське агентство лікарських засобів (EME) визнало, що вакцина AstraZeneca повністю «безпечна та ефективна», кілька європейських країн відновили імунізацію населення цим препаратом.

22 березня повідомлялося, що третя фаза випробувань вакцини від коронавірусу AstraZeneca у США підтвердила ефективність препарату 79% для запобігання COVID-19 та дієвість на 100% для профілактики важкого перебігу хвороби і госпіталізації.

Але Канада все одно припинила використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca для людей молодших 55 років через побоювання виникнення тромбів.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.