Туреччина оприлюднила нові дані про ефективність вакцини CoronaVac

Туреччина оприлюднила нові дані про ефективність вакцини CoronaVac

Туреччина оприлюднила нові дані про ефективність вакцини CoronaVac

Турецькі вчені опублікували проміжні результати третьої фази випробувань китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac. Під час випробувань препарат виявився ефективним у 83,5% випадків.

Про це повідомляє Hurriyet Daily News.

Третя фаза випробувань проводилася за участю понад 10 тисяч волонтерів у віці 18-59 років та 24 дослідницьких центрів. Попередні результати опублікували 9 липня в журналі The Lancet.

6650 учасників випробування отримали дві дози вакцини з інтервалом в 14 днів, а ще 3568 пацієнтів отримували плацебо. Щеплення зробили в період з 14 вересня по 5 січня 2021 року.

Ефективність препарату розраховувалася за кількістю підтверджених ПЛР-тестом випадків захворювання з симптомами більш, ніж через 14 днів після другої дози вакцини. Серед щеплених волонтерів не зафіксували жодного випадку смерті від ускладнень коронавірусу.

Побічні реакції після щеплення були в основному м’якими, найчастіше – почуття втоми і болю в місці уколу.

У Туреччині вакцина Sinovac широко використовується поряд з Pfizer/BioNTech, з китайського препарату починалася кампанія вакцинації населення. В даний час щеплення принаймні першою дозою в Туреччині отримали 37 млн людей, що складає близько 60% дорослих, ще близько 17 млн завершили курс вакцинації.

Раніше в одній з клінік Індії 19% медиків, щеплених двома дозами вакцини CoviShield (Oxford-AstraZeneca), все одно захворіли на коронавірус. Із захворілих 11% потребували госпіталізації.

Фармацевтичні Pfizer і BioNTech заявили, що отримали «обнадійливі дані» в випробування третьої, бустерной дози вакцини проти коронавируса після повної щеплення людини (тобто після двох доз) .

Приблизно у кожної десятої жінки після вакцинації через імунну реакцію збільшуються лімфатичні вузли, через що груди можуть здаватися більше.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.