Третина українців уже може мати антитіла до коронавірусу — Радуцький

Третина українців уже може мати антитіла до коронавірусу — Радуцький

Третина українців уже може мати антитіла до коронавірусу — Радуцький

Кожен третій українець, імовірно, вже має антитіла до коронавірусної хвороби. Але як саме вони їх отримали, ще потрібно з’ясувати.

Про це з посиланням на попередні результати дослідження повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Він каже, що дослідження від початку липня проводять Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я, Світовий банк та Український інститут соціальних досліджень імені Яременка.

Група, до якої входять соціологи та медичні працівники, відвідує українські домогосподарства. Перші проводять опитування, другі — безкоштовне тестування на антитіла, каже Радуцький.

За його словами, наразі у дослідженні взяли участь приблизно 6 тисяч людей. 33% з них мають певний імунітет до коронавірусу.

На наступному етапі дослідження фахівці ще мають провести аналітичну роботу й визначити, як антитіла утворилися в організмі людини.

«Важливо визначити, чи значною є частка тих, хто перехворів у легкій формі й навіть не здогадувався, що був інфікований», — каже Радуцький.

Він зазначає, що остаточні дані дослідження планують опублікувати наприкінці серпня. Вони необхідні для прогнозування наступної хвилі пандемії.

Нова хвиля коронавірусу

Учені ще на початку червня попередили, що штам «Дельта», який зараз активно циркулює в Росії та продовжує ширитися світом, може ще до кінця літа спричинити нову хвилю коронавірусу в Україні. Цей штам раніше називали «індійським». Потім ВООЗ його перейменувала, щоб уникнути дискримінації країн.

Головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький оцінив ситуацію з пандемією коронавірусу в Україні. Медик назвав характерну ознаку початку нової хвилі COVID-19.

Темпи вакцинації

Станом на 6 липня перше з двох щеплень в Україні отримали 2 100 538 людей, а повністю вакцинувалися (отримали обидві дози) — 898 076 людей (з них двоє першу дозу отримали за кордоном). Загалом у країні зробили 2 998 614 щеплень проти COVID-19. Вакцинація в Україні триває з 24 лютого.

Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Але поки що таких темпів досягнути не вдалося.

За минулу добу, 6 червня, виявлено 610 нових випадків коронавірусу. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (217), Київській (49), Одеській (36), Львівській (32) та Донецькій (27) областях.

З початку кампанії вакцинації в Україні зробили 3 092 168 щеплень від коронавірусу. При цьому повністю імунізовані і отримали 2 дози – 955 607 осіб.

Пандемія коронавірусу знаходиться в дуже небезпечній стадії, незважаючи на досягнутий прогрес в боротьбі з нею, заявили у ВООЗ.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.