США наблизилися до схвалення ще одної вакцини від коронавірусу

США наблизилися до схвалення ще одної вакцини від коронавірусу

США наблизилися до схвалення ще одної вакцини від коронавірусу

США наблизилися до схвалення ще одної вакцини від коронавірусу

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів дозволило використання вакцини від COVID-19 компанії Johnson&Johnson в екстрених випадках.

26 лютого група радників агентства проведе зустріч, щоб оцінити вакцину і дати рекомендації щодо того, чи слід надавати їй схвалення. Якщо агентство схвалить використання Johnson&Johnson, це буде третя вакцина після Pfizer і Moderna, яка стане доступною громадянам США, пише NPR.

Міжнародне дослідження за участю близько 40 тис. людей, половина з яких отримала вакцину, а половина — плацебо, показало, що вакцина компанії в цілому ефективна в запобіганні помірних і важких випадків COVID-19 на 66%. Проти найважчих випадків ефективність вакцини становить 85%.

Незважаючи на те, що ефективність вакцини Johnson&Johnson є нижчою, ніж у Pfizer і Moderna, у неї є переваги в порівнянні з цими двома препаратами — їй не потрібне спеціальне охолодження для транспортування і зберігання, а також достатньо всього однієї ін’єкції (для вакцинації Pfizer і Moderna потрібно робити два щеплення).

Найбільш частими побічними реакціями серед більш ніж 6 тис. учасників дослідження, яким задавали подібні питання, були біль в місці ін’єкції (49%), головний біль (39%), втома (38%) і біль у м’язах (33%). Ці побічні ефекти були в основному легкими або помірними.

Читайте також:

Як показали антитіла, витягнуті з крові людей, які отримали вакцину BioNTech/Pfizer, ця вакцина в 10 разів менш ефективна проти вірусу з мутацією E484K.

Раніше компанія Moderna заявила, що її вакцина від коронавірусу захищає від нових, більш заразних штамів вірусу, виявлених у Великій Британії і Південній Африці.

Перший випадок зараження британським штамом SARS-CoV-2 виявили у мешканки Вільнюса. При чому виявилось, що мутований вірус проник в країну ще у грудні.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.