СБУ викрила та зупинила роботу транснаціонального хакерського угруповання. Вони завдали збитків на $80 мільйонів - Push News | Новини України

Співробітниками Служби безпеки України ліквідовано транснаціональне злочинне хакерське угруповання

17 лютого цього року кіберфахівці Служби безпеки України разом з компетентними органами США та Франції заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Співробітниками Служби безпеки України ліквідовано транснаціональне злочинне хакерське угруповання

Служба безпеки України повідомила, що кіберфахівці відомства заблокували діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання. Багаторівневу масштабну спецоперацію проводили у межах міжнародного співробітництва із компетентними органами США та Франції.

Кіберфахівцями Служби зафіксувано, що з вересня 2020 року ці хакери уразили понад 150 компаній країн Європи та США, а збитки від їх діяльності становлять понад $80 млн.

Cпецслужби у ході розслідування встановили, що на території України діяла група осіб, котра використовувала шкідливе програмне забезпечення «Egregor». За його допомогою хакери:

• здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній,

• викрадали персональні дані їх клієнтів і працівників,

• викрадали інформацію щодо фінансових показників і технологічних розробок,

• блокували роботу вебресурсів.

Зловмисники вимагали значні кошті, здебільшого у криптовалюті, за дешифрування уражених комп’ютерних мереж та нерозголошення викрадених конфіденційних даних.

У лютому цього року правоохоронці припинили протиправну діяльність групи. У ході слідчих дій було вилучено комп’ютерну техніку із вірусом «Egregor», інформацією про уражені комп’ютерні мережі та інші беззаперечні докази протиправної діяльності.

Учасникам цього хакерського угруповання, у тому числі його організатору, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.

Операція проводилась під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 1.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.