СOVID-вакцинація в Україні: за яким графіком надходитимуть препарати для щеплення

СOVID-вакцинація в Україні: за яким графіком надходитимуть препарати для щеплення

СOVID-вакцинація в Україні: за яким графіком надходитимуть препарати для щеплення

СOVID-вакцинація в Україні: за яким графіком надходитимуть препарати для щеплення

Глава Кабінету міністрів України Денис Шмигаль розкрив деталі графіку надходження вакцин від коронавірусу в Україну. До кінця травня очікуються поставки кількох препаратів.

«Стосовно підписаних контрактів. З компанією Pfizer підписано контрактів на 21,2 млн доз вакцин. З них – 1,2 млн доз по ініціативі COVAX. По цій ініціативі уже 240 тисяч доз поставлено в Україну. До кінця травня має бути поставлено майже 350 тисяч доз, у другому кварталі – 500 тисяч, інші поставки – в 3 і 4 кварталі відповідно», – сказав Шмигаль у ході години запитань до уряду у парламенті.

Глава уряду зазначив, що законтрактовано 10 млн доз вакцини Novavax.

«Novavax – 10 млн доз, 4 млн доз – у серпні, потім 2 млн доз щомісячно», – сказав він.

Також понад 10 млн доз вакцини Україна отримає від компанії AstraZeneca.

«AstraZeneca – понад 10 млн доз: 6,8 млн – по COVAX, а 2 млн – від Serum інституту. 1,2 млн доз ми очікуємо з Польщі за домовленістю з Європейською комісією. По сто тисяч нам також обіцяють наші країни-партнери», – зазначив глава уряду.

Прем’єр-міністр додав, що по 500 тисяч доз від Serum інституту може бути поставлено в травні, червні та липні, згідно з підписаним контрактом, а майже 900 тисяч уже поставлено.

«По Sinovac – 1,9 млн доз. І відповідно також є графік: 26 травня – 500 тисяч і ще 200 тисяч доз на початку червня», – сказав глава Кабміну.

Нагадаємо, посли ЄС домовилися відкрити кордони для туристів з третіх країн за умови повної вакцинації від COVID-19.

Раніше Кіпр дозволив в’їзд повністю вакцинованих від коронавируса мандрівникам з 50 країн (зокрема, України) без здачі ПЛР-тесту або приміщення на самоізоляцію.

Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що запуск системи сертифікатів вакцинації від коронавірусу у ЄС для поїздок відбудеться орієнтовано у червні.Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я виступає проти поїздок за сертифікатами.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що COVID-паспорти з’являться в Україні вже 1 липня. Сертифікат буде як паперовим, так і електронним.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.