Соціологи назвали головні причини, чому українці не хочуть робити щеплення від коронавірусу

Соціологи назвали головні причини, чому українці не хочуть робити щеплення від коронавірусу

Соціологи назвали головні причини, чому українці не хочуть робити щеплення від коронавірусу

55% громадян згодні, що вакцини придумали для захисту людей від хвороб, але 38% думають, що вакцини – це заробіток на людях та спосіб їхнього контролю.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».

Головними причинами, чому українці не хочуть вакцинуватись від коронавірусу, є недовіра до ефективності вакцини, якою зараз роблять щеплення, та страх побічних ефектів (близько половини опитаних); кожен п’ятий назвав причиною відмови від вакцинації недовіру до влади в цілому та сумніви, що вакцина захистить від нових штамів вірусу; 13% – недовіра до вакцинації як такої.

Зазначається, що 71% опитаних вважають, що масова вакцинація від коронавірусу зменшить захворюваність у світі, не згодні з цим – чверть респондентів.

«Характерно, що половина з тих, хто не готовий вакцинуватися, вірять, що масова вакцинація від коронавірусу зменшить захворюваність у світі», – вказують соціологи.

Також близько третини опитаних думають, що більшість або всі вакцини безпечні, водночас, майже половина вважає, що безпечні лише деякі вакцини, ще 16% респондентів переконані, що всі вакцини небезпечні.

55% українців згодні, що вакцини придумали для захисту людей від хвороб, але 38% думають, що вакцини – це заробіток на людях та спосіб їхнього контролю.

Як проводилося опитування

Опитування проводилось 18-19 березня серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing –телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%.

Нагадаємо, 23 лютого в Україну прибула перша партія вакцини від коронавірусу розробника Oxford/AstraZeneca (CoviShield) обсягом 500 тисяч доз. А 24 лютого в Україні розпочалася вакцинація населення від коронавірусу. Перше щеплення зробили лікарю на Черкащині.

В Україні щеплення роблять вакциною CoviShield (AstraZeneca), виробленою за ліцензією в Індії в Інституті сироватки крові.

Від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 155 тис. 587 людей, з них отримали 1 дозу – 18 тис. 561 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 1 особа. На сьогодні до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 341 тис. 952 людини.

З 1 березня записатися на вакцинацію від коронавірусу можна через застосунок або сайт держпослуг «Дія».  Окрім того, усі бажаючі зможуть самостійно записатися на вакцинацію від коронавірусу у сімейного лікаря або телефоном.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав абсурдною пропозицію одного з народних депутатів звільняти лікарів, які не хочуть робити щеплення.

Тим часом, у МОЗ визнали, що COVID-вакцинація в Україні відбувається надто повільно: планували, зробити вже понад 200 тис. щеплень, а реально є лише 137 тис.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.