Словацькі та бразильські експерти визнали небезпечною російську вакцину

Словацькі та бразильські експерти визнали небезпечною російську вакцину

Словацькі та бразильські експерти визнали небезпечною російську вакцину

Словацькі та бразильські експерти визнали небезпечною російську вакцину

Словацький інститут контролю за лікарськими засобами під час перевірки російської вакцини Sputnik V виявив у ній чужорідні клітини, яких там не повинно було бути.

«Це клітини, які допомагають розмножувати дефектний вірус ще під час виробництва. Однак, згідно з європейськими стандартами, вони не повинні потрапити в саму вакцину», – пояснила чеському виданню Denik вірусолог Тетяна Бетакова з Біомедичного центру Словацької академії наук. За її словами, в Європі дотримуються цих критеріїв, і тому не ставлять під загрозу здоров’я людей.

Цей висновок словацького контролюючого органу став причиною того, що він не дозволив використовувати Sputnik V у країні, де протягом багатьох тижнів складовано двісті тисяч доз цього препарату – і їх скоріше за все просто викинуть, хоч її виробник спробував перевезти всі 200 тисяч доз зі Словаччини до Угорщини. Але цього не вдалося зробити.

Аналогічно Бразильське відомство з питань лікарських засобів цими днями також дійшло тих самих висновків, що і словацькі вчені, і на основі цього Бразилія заборонила вакцинацію Sputnik V, попри те, що ситуація в цій латиноамериканській країні є дуже складною.

Нагадаємо, політична криза у Словаччині почалася після закупівлі російської вакцини від COVID-19 Спутник V. Ігор Матович замовив для країни російську вакцину потай від інших партій. Його соратники по коаліції різко засудили такий крок. Проти використання російської вакцини також виступила президент Словаччини Зузана Чапутова.

12 березня на тлі скандалу подав у відставку міністр охорони здоров’я країни Марек Крайчі. Потім про відставку оголосили міністр освіти Браніслав Грелінг, глава МЗС Іван Корчок і міністр економіки Ріхард Сулик.

У відставку також пішов прем’єр-міністр Ігор Матович.

8 квітня повідомлялося, що міністр фінансів Словаччини Ігор Матович, який втратив посаду глави уряду через скандал із закупівлею російської вакцини, в Москві проведе зустріч щодо поставок «Спутник V».

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.