Скільки коштує підробний COVID-сертифікат і як поліція бореться з фальшивками

Скільки коштує підробний COVID-сертифікат і як поліція бореться з фальшивками

Скільки коштує підробний COVID-сертифікат і як поліція бореться з фальшивками

Із запровадженням сертифікатів вакцинації від коронавірусу та визнанням їх у ЄС активізувались і зловмисники, які виготовляють підробні документи. Їх вартість стартує від 1600 гривень до 300 євро.

Дешевші являють собою просто «папірець» про вакцинацію, без внесення у реєстр вакцинованих, пише Укрінформ. За такими схемами стоять зазвичай люди, які не мають відношення до медичної системи.

А от більш дорогі COVID-сертифікати – із внесенням до реєстру випускають недобросовісні медики. Вакцину із флакону просто виливають, а дані про особу, назву та серію препарату вносять до реєстру – тож людина стає «щепленою» лише на документах. За сертифікати про щеплення вакциною Pfizer просять 5,2 тисячі гривень, за Moderna – 4,5 тисячі, за CoronaVac – 3,5 тисячі гривень.

Журналісти з’ясували, що на рекламу фейкових сертифікатів можна натрапити і у Фейсбуці. У даному випадку їх розповсюджували від імені клініки «Євромед». Потенційним клієнтам обіцяли внесення до реєстру, синхронізацію із «Дією» та еHealth, вакцину на вибір (Pfizer або Astrazeneca), а також бажані дати.

Скільки коштує підробний COVID-сертифікат і як поліція бореться з фальшивками

Водночас твердження, ніби фальшивими сертифікатами вакцинації торгують туроператори, виданню підтвердити не вдалось – потенційні клієнти систематично наштовхувались на радикальні відмови.

За даними аналітиків Check Point Research, кількість людей, які шукають або продають підроблені COVID-сертифікати, рекордно зросла останнім часом. Так, з березня 2021 року кількість продавців, які використовують розташований на «хмарі» Інтернет-комунікатор Telegram для реклами фальшивих паспортів вакцинації, зросла аж на 257%. А людей, які ними цікавляться, порівняно з березнем цього року, побільшало аж на 566%. Однак це статистика для світу, про ці показники в Україні нічого не відомо.

Українські правоохоронці регулярно накривають виробництва корона вірусних сертифікатів. Нещодавно СБУ ліквідувала схему з виготовлення міжнародних сертифікатів про вакцинацію від COVID-19, організовану уродженцями Волинської, Львівської та Чернівецької областей. Вартість одного підробленого міжнародного свідоцтва про вакцинацію становила 1600 гривень, а щодня таких документів робили до 20 штук.

Тим часом на Хмельниччині поліцейські знайшли друкарню, де крім інших фальшивих документів, робили і COVID-сертифікати.

Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме запровадження кримінальної відповідальності за підроблені довідки про щеплення від особливо небезпечних інфекційних хвороб.

У Польщі уже двічі затримували українців, які намагались потрапити до країни із підробленими сертифікатами про вакцинацію.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.