Сильніше за укол. У США створили пластир, який може замінити щеплення

Сильніше за укол. У США створили пластир, який може замінити щеплення

Сильніше за укол. У США створили пластир, який може замінити щеплення

Вчені зі Стенфордського університету і Університету Північної Кароліни надрукували на 3D-принтері пластир з вакциною, який виявився ефективнішим за укол.

Згідно з дослідженням, проведеним на тваринах, отримана імунна відповідь від вакцини була в 10 разів сильніше, ніж вакцина, введена в м’яз руки за допомогою уколу голкою, повідомляє medicalxpress.

Вчені представили надруковані на 3D-принтері мікроголки, які вишикувані в лінію на полімерному пластирі. Їх довжина ледь досягає шкіри для доставки вакцини.

«Розробляючи цю технологію, ми сподіваємося закласти основу для ще швидчої глобальної розробки вакцин в нижчих дозах, без болю і неспокою», — сказав провідний автор дослідження і підприємець в області технології 3D-друку Джозеф М. ДеСімоун, професор хімічної інженерії в Стенфордському університеті і почесний професор Університету Каліфорнії в Чапел-Хіллі.

Сильніше за укол. У США створили пластир, який може замінити щеплення

Результати дослідження показують, що пластир з вакциною викликав значну Т-клітинну і антиген-специфічну відповідь антитіл, яка була в 50 разів вище, ніж при підшкірній ін’єкції.

Ця підвищена імунна відповідь може привести до економії дози, оскільки в пластирі з мікроголками для вакцини використовується менша доза для генерації імунної відповіді, аналогічної вакцині, що вводиться за допомогою голки і шприца.

У той час як пластирі з мікроголками вивчалися протягом десятиліть, робота вчених з Кароліни і Стенфорда дозволяє подолати деякі минулі проблеми: за допомогою 3D-друку мікроголки можна легко налаштувати для розробки різних пластирів для вакцин проти грипу, кору, гепатиту або COVID-19.

Пластир з вакциною, які включають вкриті вакциною мікроголки, що розчиняються в шкірі, можуть бути відправлені в будь-яку точку світу без спеціального поводження, і люди можуть наносити пластир самостійно. Більш того, простота використання пластиру з вакциною може призвести до більшого рівня вакцинації.

«Як правило, адаптувати мікроголки до різних типів вакцин складно. Ці проблеми в поєднанні з виробничими проблемами, можливо, стримують появу мікроголок для доставки вакцин», — сказала провідний автор дослідження Шаомін Тянь з Медичної школи UNC.

«Наш підхід дозволяє нам безпосередньо друкувати мікроголки на 3D-принтері, що дає нам широкі можливості для створення кращих мікроголок з точки зору продуктивності і вартості», — сказала Тіан.

Пластир з мікроголками були надруковані на 3D-принтері в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Хілл з використанням прототипу 3D-принтера CLIP, який винайшов Джозеф М. ДеСімоун і який виробляється його компанією CARBON з Кремнієвої долини

«Один з найважливіших уроків, які ми витягли під час пандемії, полягає в тому, що інновації в науці та технологіях можуть вплинути на глобальну відповідь», — сказав ДеСімоун.

Раніше стало відомо, що противірусний препарат молнупіравір проходить останні стадії випробувань на людях. Дослідники сподіваються, що його можна використовувати для лікування і профілактики COVID-19.

Важливо відзначити, що молнупіравір можна приймати у вигляді таблеток, тобто людям не потрібно лягати в клініку, щоб отримати його.

Цей препарат знижує здатність вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID, до реплікації. Він працює, імітуючи один з будівельних блоків генетичного матеріалу вірусу. Коли вірус відтворюється, він створює нову копію своєї РНК, і зрештою ліки включаються в неї.

На даний момент в невеликому дослідженні вивчався вплив молнупіравіру на 202 пацієнтах з COVID, у яких з’явилися симптоми, але які лікувалися не в лікарнях.

Читайте також:

Американські фахівці провели одне з найбільших і глибоких досліджень на тему ефективності захисних масок для запобігання інфікування коронавірусом. Вчені довели, що маски ефективно захищають від COVID-19.

Американська фармацевтична компанія Pfizer почала випробування перорального препарату від коронавірусу  під назвою PF-07321332. Тестування пройдуть на 2660 людях віком від 18 років, які уже захворіли на коронавірус.

Група японських вчених повідомила, що їм вдалося створити систему штучного інтелекту, яка може швидко досліджувати численні хімічні речовини для визначення можливих ліків проти різних хвороб.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.