Ще дві країни ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca

Ще дві країни ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca

Ще дві країни ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca

Ще дві країни ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca

Уряди Болгарії і Румунії оголосили про призупинення процесу вакцинації від коронавірусу вакциною компанії AstraZeneca. Таким чином кількість країн, які тимчасово відмовилися від застосування препарату AstraZeneca зросла до 9.

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов повідомив, що очікує від Європейської комісії з лікарських засобів офіційного листа з гарантією безпеки вакцини AstraZeneca – до тих пір вакцинація цим препаратом у країні буде зупинена, передає news.bg. Водночас використання вакцин від Moderna і Pfizer у Болгарії триватиме.

Влада Румунії також сьогодні призупинила імунізацію населення вакциною AstraZeneca на один тиждень, пише Радіо Свобода. На цей крок Румунія пішла у якості запобіжного заходу.

Раніше вакцинацію препаратом від коронавірусу AstraZeneca призупинили сім країн: Данія, Норвегія, Австрія, Ісландія, Естонія, Литва, Люксембург і Латвія через побоювання щодо можливих побічних ефектів. Причиною для хвилювань стали смерті щеплених осіб внаслідок тромбозу.

В Європейському агентстві з лікарських засобів 11 березня заявили, що вакцина від коронавируса компанії AstraZeneca не збільшує ризик утворення тромбів, а зафіксовані випадки тромбоемболії у вакцинованих осіб «не перевищують їх кількості на тлі загальної популяції».

Також повідомлялося, що два шведських регіони призупинили вакцинацію від коронавірусу препаратом від компанії AstraZeneca через побічні ефекти у 100 зі 400 щеплених медиків в одному із регіонів.

Крім того, вакцинацію препаратом AstraZeneca  призупинили у ПАР, оскільки препарат показав низьку ефективність проти нового штаму коронавірусу. А в Італії не рекомендують робити щеплення від коронавірусу вакциною британської компанії AstraZeneca особам старше 55 років. Вікові обмеження до цієї вакцини також висунула і Німеччина, однак згодом зняла їх.

Україна також закупила вакцину AstraZeneca в обсязі півмільйона доз, крім яких очікується ще 2 млн доз від цієї ж фармкомпанії.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.