Сергій Чех пояснив чому стимулюючий тариф не призведе до значного здорожчання електроенергії для споживача

Сергій Чех пояснив чому стимулюючий тариф не призведе до значного здорожчання електроенергії для споживача

Додаткові 10 млрд грн від стимулюючого тарифу для обленерго не призведуть до значного здорожчання для споживача, але дозволять зменшити вартість приєднання до мереж та в перспективі приведуть до зниження тарифу.

Електрика, енергія, опори, мережі \ фото Getty Images

Електрика, енергія, опори, мережі \ фото Getty Images

Про це заявив радник Міністра енергетики, замголови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу Сергій Чех.

Сергій Чех пояснив, що додаткові 10 млрд грн, що отримають енергетики при впровадженні стимулюючого тарифу для обленерго зі ставкою 6% доходності на існуючі активи, не призведуть до значного здорожчання електроенергії для споживачів. Оскільки становлять тільки 3% від загального обсягу ринку електроенергії в 2021 році.

І знову про стимулююче регулювання. НКРЕКП та дехто в експертному середовищі говорять про те, що встановлення ставки…

Geplaatst door Сергей Чех op Vrijdag 16 oktober 2020

«За прогнозами експертів, в 2021 році обсяг ринку електроенергії складатиме приблизно 300 млрд грн. 10 млрд грн – це близько 3% виробленої і реалізованої електроенергії всього ринку електроенергії. Що таке 3% в масштабах всього ринку – мізер в розрізі оплати послуг споживачами», — говорить Чех.

Енергоексперт стверджує, що натомість ці 10 млрд грн допоможуть стимулювати розвиток бізнесу та значно знизити вартість приєднання: «За оцінками Нацради реформ стандартне приєднання стане дешевше на 21%: з теперішнього рівня 1,08 тис грн/ кВт до 0,85 тис грн/кВт. А нестандартне приєднання в середньому по Україні зменшиться на 46% з теперішнього рівня 1,23 тис грн/кВт до 0,66 тис грн/ кВт».

Сергій Чех зазначає, що в перспективі збільшення приєднань за рахунок цих коштів призведе до збільшення споживання електроенергії і, як наслідок, до зменшення тарифу в майбутньому за рахунок збільшення обсягів.

Нагадаємо, раніше нардеп Людмила Буймістер заявила, що здешевлення приєднань до електромереж необхідне для підвищення позиції України в рейтингу Doing Business.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.