СБУ вилучила унікального «Кобзаря” у контрабандистів, що збиралися вивезти примірник до Європи

Кур’єрська доставка «Кобзаря»: СБУ затримали зловмисника, що намагався вивезти видання, надруковане при житті Шевченка.

sbu kobzar 1 - СБУ вилучила унікального «Кобзаря” у контрабандистів, що збиралися вивезти примірник до Європи

СБУ запобігла незаконному вивезенню за кордон унікального прижиттєвого видання «Кобзаря» Шевченка.

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів, повідомив пресцентр спецслужби в середу, 23 грудня.

Він найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин».

“Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник поетичних видань “Кобзар” Т.Г. Шевченка, датований 1860 роком“, – йдеться в повідомленні СБУ.

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні за офіційними даними залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни.

За даними відомства, у чоловіка, який намагався незаконно вивезти «Кобзар», також виявили понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Джерело: Пресцентр СБУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.