СБУ викрила конвертцентр с обігом 15 мільярдів | Push News

СБУ викрила масштабний конверт-центр с обігом 15 мільярдів

Служба безпеки України припинила в Києві роботу масштабного конвертаційного центру, який за час своєї роботи організував оборот коштів на більш ніж 15 млрд гривень. Про це повідомила пресслужба СБУ.

«Центр функціонував протягом 2019-2020 років, організатори зареєстрували понад 400 фіктивних фірм. З його допомогою тисячі підприємств, зокрема державних і комунальних, ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах», — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, до організації схеми причетні посадові особи комерційних банківських установ і колишнє керівництво Державної податкової служби. За час існування схеми, за версією слідства, в період свого існування схема щомісяця приносила державі збитків більш ніж на 2 млрд грн.

Під час обшуків правоохоронці виявили понад 600 печаток фіктивних підприємств, офшорних компаній, нотаріусів, податкових органів, судів і органів місцевого самоврядування. Також виявлені установчі документи фіктивних підприємств, документація по їх фінансово-господарській діяльності, довіреності, копії паспортів осіб (так званих «фунтів»), на яких здійснювалася реєстрація таких СГД, що підтверджують вчинення злочинів.

В СБУ додали, що конвертаційний центр був частиною більш глобального протиправного механізму формування сум податкового кредиту з ПДВ, який раніше блокувала СБУ в ДПС

Підписуйся на наш Telegram-канал «Push News» щоб бути в курсі останніх новин — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.