Шахраї вимагали гроші у людей через колекторів і виводили в офшор- Push News

СБУ: Шахраї змушували позичальників «легких» кредитів платити 300% штрафу.

Взяв онлайн-кредит без довідок – віддав шахраям 300%. СБУ виявила незаконну схему, де з боржників вибивали прострочені кредити шантажем і погрозами.

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили і припинили злочинну схему з вимагання грошей у громадян, які оформляли «легкі» кредити через інтернет.

Про це інформує пресцентр СБУ.

Розслідування встановило, що одна з компаній-лідерів на ринку онлайн мікрокредитування неправомірно нараховує своїм клієнтам, які не змогли вчасно погасити кредитні зобов’язання, штрафні санкції та пеню у розмірі понад 300% від суми кредиту. Це є порушенням чинного законодавства, адже такі нарахування не можуть перевищувати 50%.

sbu vykryla masshtabnu skhemu 1024x708 - СБУ: Шахраї змушували позичальників «легких» кредитів платити 300% штрафу.

До «вибивання» цих штучно створених боргів залучалися колекторські компанії, які погрожували людям насильством. Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили документацію, яка свідчить про протиправну діяльність кредитних та колекторських компаній, чорнові записи та програмно-апаратне обладнання.

sbu vykryla masshtabnu skhemu2 1024x710 - СБУ: Шахраї змушували позичальників «легких» кредитів платити 300% штрафу.

Загалом було проведено 15 обшуків у Києві. Наразі слідчі дії тривають.

Служба безпеки України закликає громадян детально аналізувати фінансову інформацію під час оформлення кредитів і уважно перевіряти правдивість рекламних оголошень щодо низьких відсотків по так званих «легких» кредитах.

sbu vykryla masshtabnu skhemu3 - СБУ: Шахраї змушували позичальників «легких» кредитів платити 300% штрафу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.