СБУ попередила розкрадання Українського Дунайського пароплавства 2 млрд грн

СБУ попередила незаконний продаж майна «Дунайського пароплавства»

Служба безпеки України повідомляє, що заблокувала спробу незаконного відчуження майна ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» з боку топменеджмента компанії.

Про це повідомили в пресцентрі СБУ

СБУ попередила незаконний продаж майна «Дунайського пароплавства»


5 березня цього року Службі безпеки України вдалось заблокувала спробу незаконного відчуження майна ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» з боку топменеджмента компанії. Своїми діями організатори могли завдати збитки товариству на понад 2 млрд грн.

Як повідомляє пресцентр СБУ: «Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що оборудку було організовано під виглядом «реорганізації» діяльності пароплавства. Під час неї ділки планували вивести з балансу товариства 455 одиниць флоту, зокрема морські та річкові судна, баржі. Все це — в інтересах іноземної комерційної структури»

Відомо, що організатори збирались штучно інвестувати кошти дочірніх і афілійованих підприємств пароплавства до статутного капіталу іноземної компанії.

Оперативниками було проведено низку слідчих дій в офісних приміщеннях пароплавства та за місцями проживання учасників оборудки.

Під час обшуків вилучено:
— комп’ютерну техніку та електронні носії інформації;
— документацію щодо діяльності офшорних компаній пароплавства;
— договори зовнішньоекономічної діяльності для ремонту плавзасобів;
— документи про створення офшорних компаній та фінансову звітність.

Докази долучено до матеріалів справи. Також виявлено велику суму готівки в іноземній валюті.

В ході розслідування стало відомо, що дії посадовців могли призвести до завдання шкоди обороноздатності держави.

Також для реалізації протиправної схеми зловмисники свідомо надали до профільного Міністерства документацію щодо нульової вартості 455 одиниць флоту, погодження якої надало можливість самостійного розпорядження державним майном.

Наразі ж триває досудове розслідування за ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Операція проводилась УСБУ в Одеській області за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.