Розвідка США знайшла докази походження коронавірусу із лабораторії в Ухані

Розвідка США знайшла докази походження коронавірусу із лабораторії в Ухані

Розвідка США знайшла докази походження коронавірусу із лабораторії в Ухані

Троє науковців з Уханя у Китаї, які досліджували коронавіруси, одночасно були госпіталізовані у важкому стані із ознаками ГРВІ у листопаді 2019 року  – за місяць до початку епідемії COVID-19. Таку інформацію з’ясувала розвідка США.

Симптоми учених нагадували, як коронавірусну хворобу, так і гостре респіраторне захворювання, пише The Wall Street Journal посилаючись на звіт американських розвідників. Таким чином, ці дані підтверджують версію про походження коронавірусу з лабораторії в Ухані, вважає газета.

Екс-керівник групи Держдепартаменту США щодо походження COVID-19 Девід Ашер також підтримує лабораторну версію виникнення коронавірусу.

«Я дуже сумніваюся, що три людини в особливо захищених умовах лабораторії третього рівня, яка працює з коронавірусами, в один тиждень хворіють на ГРВІ, потрапляють в лікарню, і це ніяк не пов’язано з коронавірусом», – сказав він.

Нагадаємо, у середині січня група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у складі 10 осіб прибула до китайського міста Ухань для вивчення походження коронавірусу. Команда міжнародних експертів ВООЗ відвідала шпиталь в Ухані, в якому лікували перших пацієнтів з коронавірусом, Уханьський інститут вірусології, а також продовольчий ринок, звідки почалась пандемія.

Один із членів місії ВООЗ припустив, що коронавірус з’явився на півдні Китаю або в Південно-Східній Азії у кажанів, потім передався від них тваринам на звірофермі, від них заразилися її працівники.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я допускають, що ринок у місті Ухань (Китай) не був джерелом спалаху коронавірусу, оскільки інфекцію туди могли занести.  Експерти ВООЗ також не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах.

Команда ВООЗ, яка досліджувала походження коронавірусу у китайському місті Ухань, також з’ясувала, що масштаби епідемії були більшими, ніж вважалось, а вірус проник в людську популяцію задовго до спалаху.

Експерти ВООЗ припустили, що коронавірусна інфекція могла перейти від кажанів до людей через іншу тварину.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що вважає необхідним продовження розслідування причин виникнення COVID-19, оскільки наявних наразі даних про вірус недостатньо. Також Блінкен наголосив, що коронавірус вийшов з-під контролю, бо Китай не забезпечив прозорості на ранніх стадіях поширення інфекції.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.