Путін особисто віддав спецслужбам наказ підтримати Трампа — The Guardian

Путін особисто віддав спецслужбам наказ підтримати Трампа - The Guardian

Путін особисто віддав спецслужбам наказ підтримати Трампа — The Guardian

На початку 2016 року під час засідання Радбезу РФ президент Росії Путін особисто санкціонував проведення шпигунської операції, покликаної підтримати Дональда Трампа на виборах президента США.

Про це повідомляє британська газета The Guardian з посиланням на документи, які витекли з Кремля. З них випливає, що 22 січня 2016 року відбулася ключова зустріч з питання американських виборів – нарада Ради безпеки РФ у Кремлі. На ній були присутні Путін, високопоставлені міністри і керівники російських спецслужб. Учасники наради вивчили звіт, підготовлений експертним управлінням президента РФ у відповідь на санкції США проти Москви. У документі Дональд Трамп названий «основним і найбільш перспективним кандидатом» у президенти США, якого «вкрай необхідно всіма силами» підтримати на виборах, щоб «сприяти його обранню». На думку авторів цього звіту, підтримка Трампа відповідала стратегічним цілям Росії – створити «соціальну нестабільність» в США і послабити позиції американського президента на переговорах.

Автори доповіді дали Трампу наступну характеристику: «Психічно нестабільний, імпульсивний, неврівноважена людина з комплексом неповноцінності, фактично дотримується консервативних поглядів».
Також у звіті згадується про «деякі події, що мали місце під час його перебування на території РФ». Про які події йде мова, неясно: їх опис міститься в додатку до документа, доступу до якого журналісти не отримали. В The Guardian вказують, що це побічно підтверджує наявність у Кремля компромату на Трампа.

The Guardian припускає, що за підсумками зустрічі Володимир Путін і керівники розвідувальних відомств підготували план втручання в американські вибори. Після зустрічі, стверджує видання, російський президент підписав указ про створення комісії, яка повинна була якомога швидше вжити заходів проти США. Газета зазначила, що західні спецслужби знали про ці документи і ретельно вивчили їх.

Головою комісії, за даними видання, став міністр оборони Сергій Шойгу, який відповідає за ГРУ (російську військову розвідку). Шойгу доручили координувати роботу підрозділів і служб, збирати і систематизувати інформацію, а також готувати «заходи по впливу на інформаційне середовище об’єкта» (ймовірно, мова про цілі кібератак). Служба зовнішньої розвідки повинна була збирати для комісії додаткову інформацію, а ФСБ – займатися контррозвідкою. Відомствам доручили приблизно за тиждень, станом на 1 лютого 2016 року, підготувати конкретні пропозиції щодо втручання.

Нагадаємо, екс-співробітник резидентури КДБ СРСР у Вашингтоні і однокурсник Путіна Юрій Швець заявляв, що колишній президент США Дональд Трамп мав зв’язки з КДБ, а пізніше і з російськими спецслужбами в обмін на матеріальну допомогу. Швець також упевнений, що РФ має серйозний компромат на Трампа, який дозволить відправити його за грати в Штатах.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.