Прем’єр Шмигаль прокоментував проблеми із закупкою вакцини

Прем'єр Шмигаль прокоментував проблеми із закупкою вакцини

Прем’єр Шмигаль прокоментував проблеми із закупкою вакцини

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що Україна матиме «значно більше» вакцини, крім тих 8 млн доз, які гарантовано отримає за програмою COVAX. Фінанси для цього буде виділено, а про саму закупівлю поки тривають переговори.

Про це Денис Шмигаль повідомив у своєму фейсбуці. «Уряд та Офіс Президента активно працюють, щоб у 2021 році Україна гарантовано мала значно більшу кількість вакцин, окрім запланованих 8 млн доз у межах глобальної ініціативи COVAX» – написав він, вказавши, що уряд матиме достатньо фінансового ресурсу для закупівлі вакцини. Майже 3 млрд грн на ці потреби вже закладено у держбюджеті-2021, плюс уряд уже цього року виділив 1,3 млрд грн для МОЗ на вакцини. Ще додатково буде створено спеціальний фонд, що акумулюватиме кошти на вакцини та доплати лікарям.

#ПМ_тиждень #PM_weekly

💬 Україна матиме достатньо ресурсу для закупівлі вакцин проти COVID-19. Уряд та Офіс Президента…

Опубліковано Денис Шмигаль Неділя, 27 грудня 2020 р.

Що стосується того, де ці вакцини купити, то цього тижня це питання прем’1єр обговорив із послами G7 та ЄС. «Також це питання опрацьовується спільно зі Світовим банком та ЄІБ. Відповідна робота ведеться і на рівні керівництва США, Великої Британії, Німеччини, інших країн. Тривають активні перемовини з Польщею, яка може стати країною-посередником в отриманні вакцин із ЄС», – написав Шмигаль.

Нагадаємо, в рамках програми COVAX Україна отримає 8 млн доз вакцини для 4 млн осіб, і Київ проситиме збільшити цю кількість удвічі. Але навіть в разі успіху цього буде мало – загалом країні необхідно 40 млн доз.

За даними Bloomberg, крім вакцини COVAX, Україна має комерційні контракти для отримання доз ще для 2,1 млн осіб, або 5% свого населення – це на рівні найвідсталіших держав світу. Для порівняння, Польща законтрактувала вакцину з запасом, на 65 млн людей, або 172% населення.

Прем’єр Шмигаль заявив, що Польща може стати посередником України для отримання вакцин від коронавірусу з Європейського союзу. Зараз між країнами ведуться переговори.

Україна в рамках механізму COVAX швидше за все, отримає британську вакцину від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneсa. Вона менш ефективна, зате дешевша і невибаглива до зберігання.

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України затвердив план вакцинації населення від COVID-19.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.