Походження коронавірусу: Китай вимагає у ВООЗ перевірити лабораторії у США

Походження коронавірусу: Китай вимагає у ВООЗ перевірити лабораторії у США

Походження коронавірусу: Китай вимагає у ВООЗ перевірити лабораторії у США

Китай направив до Всесвітньої організації охорони здоров’я запит щодо перевірки роботи лабораторій США в Форт-Детріку і в системі університетів штату Північна Кароліна у рамках розслідування походження коронавірусу.

Звернення відправив до ВООЗ постійний представник Китаю в ООН у Женеві Чень Сюй, це перший офіційний запит Китаю на розслідування діяльності згаданих американських лабораторій, пише «Глобал Таймс». Окрім того, до листа додали понад 25 мільйонів підписів громадян Китаю з вимогами розслідувати дії Штатів  у Форт-Детрику, інформує Інтерфакс Україна.

Китайський дипломат також назвав вкрай малоімовірним можливість витоку вірусу SARS-CoV-2 з Уханьського інституту вірусології. Проте, якщо ця версія продовжує існувати, то слід перевірити усі біолабораторії, подібні до Форт-Детріка.

Форт-Детрік у штаті Меріленд – є лабораторією біологічних досліджень військових США, головним учасником якої є Інститут медичних досліджень інфекційних захворювань армії США. Видання пише, що згідно з результатами досліджень інституту разом з командою епідеміолога Ральфа Баріка з університету Північної Кароліни в Чапел-Гілл, учені ще у 2003 мали широкі напрацювання у синтезуванні та модифікації коронавірусів, які викликають важкий гострий респіраторний синдром.

Президент США Джо Байден доручив спецслужбам провести 90-денну перевірку теорій появи COVID-19 та уже отримав звіт розвідки про походження коронавірусу.  Широкій аудиторії документ представлять найближчим часом.

Нагадаємо, ВООЗ розпочала другий етап розслідування походження коронавірусу. Очікується, що учені із нової групи спиратимуться на перший етап досліджень та виконуватимуть рекомендації, викладені у березневому звіті 2021 року.

Китай не буде слідувати запропонованому ВООЗ плану з другого етапу розслідування про походження COVID-19.

Перший етап дослідження ВООЗ щодо походження коронавірусу

У середині січня група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я у складі 10 осіб прибула до китайського міста Ухань для вивчення походження коронавірусу. Команда міжнародних експертів ВООЗ відвідала шпиталь в Ухані, в якому лікували перших пацієнтів з коронавірусом, Уханьський інститут вірусології, а також продовольчий ринок, звідки почалась пандемія.

Один із членів місії ВООЗ припустив, що коронавірус з’явився на півдні Китаю або в Південно-Східній Азії у кажанів, потім передався від них тваринам на звірофермі, від них заразилися її працівники. Експерти ВООЗ підтримують версію про тваринне походження коронавірусу та вважають, що інфекція могла перейти від кажанів до людей через іншу тварину.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я допускають, що ринок у місті Ухань (Китай) не був джерелом спалаху коронавірусу, оскільки інфекцію туди могли занести.  Експерти ВООЗ також не виключають, що коронавірус міг виникнути і в інших країнах.

Команда ВООЗ, яка досліджувала походження коронавірусу у китайському місті Ухань, також з’ясувала, що масштаби епідемії були більшими, ніж вважалось, а вірус проник в людську популяцію задовго до спалаху.  Фахівці ВООЗ планують детальніше дослідити перший зафіксований випадок коронавірусу у китайському місті Ухань та проситимуть у влади Китаю контакти пацієнта.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.