Pfizer з’ясувала, як падає ефективність їх вакцини через півроку

Pfizer з’ясувала, як падає ефективність їх вакцини через півроку

Pfizer з’ясувала, як падає ефективність їх вакцини через півроку

Ефективність вакцини проти коронавірусу від компанії Pfizer Inc/BioNTech зменшується до 47% із 88% через 6 місяців після введення другої дози, з’ясували дослідники з Pfizer і американської мережі охорони здоров’я Kaiser Permanente.

Учені проаналізували  електронні медичні карти приблизно 3,4 млн осіб, які були членами Kaiser Permanente Southern California в період з грудня 2020 року – коли вакцина вперше стала доступною – по серпень 2021 року, інформує УНІАН.

Дослідження показало, що ефективність вакцини в запобіганні госпіталізації і смерті залишалася високою – 90% – протягом як мінімум 6 місяців, навіть проти штаму «Дельта».  Вказано, що ефективність вакцини Pfizer  проти «Дельта» склала 93% після першого місяця та знизилась до 53% через 4 місяці. Проти інших варіантів коронавірусу ефективність впала із 97% до 67%.

Нагадаємо, регулятор ЄС рекомендував країнам вводити треті бустерні дози вакцин Pfizer і Moderna від коронавірусу людям з ослабленим імунітетом через 28 днів після другої дози. А Ізраїль зробив обов’язковим третє щеплення від COVID-19.

Наприкінці вересня Pfizer почала випробування перорального препарату від коронавірусу на 2660 людях.  Ліки призначені для постконтактної профілактики COVID-19.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.