НБУ після карантинної перерви поновив стрес-тестування банків

НБУ після карантинної перерви поновив стрес-тестування банків

НБУ після карантинної перерви поновив стрес-тестування банків

НБУ після карантинної перерви поновив стрес-тестування банків

Національний банк після обумовленої коронакризою перерви відновлює стрес-тестування банків та розпочинає щорічну оцінку стійкості фінансових інституцій.

Як повідомляє прес-служба НБУ, оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2021 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review – AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку банків. Фокусом цьогорічної оцінки стійкості буде стан активів банків після проходження ними гострої фази коронакризи. Особлива увага буде прикута до реструктуризованих кредитів та якості оцінки вартості нерухомого майна.

Оцінку якості активів у 2021 році проходитимуть 72 із 73 установ, які мають банківські ліцензії. Стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, цього року проходитимуть 30 банків, на які припадає понад 90% активів банківської системи. Фінансові установи відібрано за трьома критеріями: розмір активів, зважених на ризик; обсяг депозитів, залучених від домогосподарств; обсяг чистих кредитів, наданих домогосподарствам (з вагами 40%, 50% та 10% відповідно).

Цьогоріч стрес-тестування проходитиме в «ПриватБанку», «Ощадбанку», «Укрексімбанку», «Укргазбанку», «Альфа-банку», «Райффайзен банку Аваль», «Сбербанку», «Укрсиббанку», «ОТП банку», «Креді Агріколь банку», «Прокредит банку», «Кредобанку», «Ідея банку», «Правекс Банку», «Форвард», «ПУМБ Банку», «Південному», «Таскомбанку», «Універсал Банку», Банку «Кредит Дніпро», Банку «Восток», «Мегабанку», «А-банку», «МТБ Банку», «Індустріалбанку», «Банку інвестицій та заощадження», «Банку Альянс», «Банку Львів», Банку «Глобус» та «Акордбанку».

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності основного капіталу (Н3). Ці підходи встановлено рішенням правління Національного банку України №39-рш «Про затвердження Технічного завдання для здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2021 році», яке набуло чинності 8 лютого 2021 року.

На початку січня в НБУ повідомили, що розмір міжнародних резервів України протягом грудня 2020 року зріс на 2 996,89 млн доларів. Станом на 1 січня 2021 року розмір резервів склав 29 132,63 млн доларів і досяг максимуму за вісім років.

Станом на 1 грудня 2020 року міжнародні резерви України склали 26,1 млрд доларів. За місяць вони скоротилися на 4,7 млн ​​доларів.

У грудні Національний банк України скорегував прогноз зростання міжнародних активів держави. До кінця 2020 року обсяг зросте до приблизно 27 млрд доларів або більше.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.