Названо суму, на яку планують поповнити Фонд боротьби з коронавірусом

Названо суму, на яку планують поповнити Фонд боротьби з коронавірусом

Названо суму, на яку планують поповнити Фонд боротьби з коронавірусом

У Фонд боротьби з COVID-19, відповідно до закону про погашення податкових боргів «Укрнафти», направлять 8,9 млрд гривень. Закон набув чинності в суботу, 28 листопада.

У документі прописано погашення податкових боргів «Укрнафти» на 30,35 млрд гривень. Згідно з ним, спочатку Національна акціонерна компанія «Нафтогаз» отримає від Кабінету міністрів 32,3 млрд гривень компенсації за поставки газу на умовах ПСО, визнає цю компенсацію як дохід, на який буде нарахований податок на прибуток в розмірі 5,95 млрд гривень. Після цього «Нафтогаз повинен заплатити «Укрнафті» за раніше поставлений газ і авансовий платіж за газ майбутньої здобичі. З цих коштів «Укрнафта» погасить 30,35 млрд гривень боргів.

Додаткові грошові зобов’язання із ПДВ і податку на прибуток, які виникнуть в «Укрнафти» в результаті операцій купівлі-продажу газу з НАК, складуть 6,2 млрд гривень. З цього випливає, що сумарний обсяг надходжень до спецфонду держбюджету в рамках операцій між НАК і «Укрнафтою» складе 42,5 млрд гривень (30,35 млрд гривень + 5,95 млрд гривень + 6,2 млрд гривень). У разі відрахування 32,2 млрд гривень компенсації, яку повинен отримати НАК, виникає залишок 10,3 млрд гривень.

Згідно з документом, надлишок надходжень в сумі 10,3 млрд гривень спрямують на забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 (в сумі 8,9 млрд гривень) та фінансування витрат на реструктуризацію вугільної галузі (в сумі 1,4 млрд гривень).

Нагадаємо, Верховна рада схвалила цей закон у другому читанні 17 листопада.

13 квітня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила в цілому законопроект №3279-д. Згідно з документом, у системі держбюджету утворюється фонд боротьби з коронавірусом в обсязі 64,7 млрд грн.

Бізнес Статті Фонд по боротьбі з COVID-19: оцінка МВФ корупції під час пандемії 29/07/2020

Витрати України на боротьбу з епідемією COVID-19 станом на 1 липня сягнули 19 мільярдів гривень. На кінець липня у спецфонді для боротьби з коронавірусом із початкових 64.7 мільярдів гривень (згодом збільшено до 66) залишилось лише 3.2  мільярди. Більшу частина коштів освоїли на ремонті доріг, і лише 16% – безпосередньо на медицину та на покращення медичної інфраструктури.

Раніше голова ВР Дмитро Разумков підписав постанову про створення «антіковідного» Нацштаба, який повинен очолити президент України Володимир Зеленський. Він покликаний розробляти заходи з протидії біологічним загрозам в зв’язку з поширенням COVID-19.

Спеціальний фонд, з якого виділяли гроші на будівництво доріг, коронавірусним назвали випадково, розповіли в «Укравтодорі».

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.