Названо симптоми і групи ризику для індійського штаму коронавірусу

Названо симптоми і групи ризику для індійського штаму коронавірусу

Названо симптоми і групи ризику для індійського штаму коронавірусу

Названо симптоми і групи ризику для індійського штаму коронавірусу

Група вчених Единбурзького університету порівняла індійський штам коронавірусу, що зараз активно поширюється, із британським, який викликав в Україні останній пік захворюваності.

Робота опублікована в журналі The Lancet. Співробітники Інституту Ашера при Единбурзькому університеті та Ради по громадській охороні здоров’я Шотландії провели дослідження, яке підтвердило, що індійський штам, або ж Delta-варіант, має у 1,85 раза вищий ризик госпіталізації, ніж британський штам SARS-CoV-2. При цьому Delta більше вражає молодь – його передача сягнула піку у групі віком від 12 до 20 років, тому зараз у світі почали активно щеплювати підлітків.

Що стосується симптомів, то найчастіше пацієнти, інфіковані індійським штамом, скаржаться на загальне нездужання, високу температуру, головний біль, біль в горлі, кашель та нежить. Усі ці симптоми схожі на звичайну застуду, але проходять значно тяжче.

Дослідники також проаналізували ефективність вакцинації проти штаму з Індії. Вони повідомили, що препарати від Oxford/AstraZeneca і Pfizer-BioNTech ефективні для зниження ризику зараження і госпіталізації з Delta-штамом, але захист вони дають слабший, ніж від попередніх штамів.

ВООЗ прогнозує, що Delta-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, стане домінуючим у світі через свою високу заразність.

Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna швидше за все здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

Індія навряд чи відновить експорт своєї вакцини Covishield до жовтня. Ця затримка може посилити дефіцит вакцин від коронавірусу в межах ініціативи COVAX, на які розраховує Україна.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.