Науковці виявили в Україні небезпечні мутації коронавірусу

Науковці виявили в Україні небезпечні мутації коронавірусу

Науковці виявили в Україні небезпечні мутації коронавірусу

Зростання захворюваності коронавірусом та важкість перебігу хвороби спричинені новими небезпечними мутаціями «британського» штаму COVID-19. Вони точно є у Києві та Івано-Франківську.

Про це йдеться у повідомленні Інституту молекулярної біології та генетики у Facebook. «Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та двох – з Києва, науковці ІМБГ виявили у всіх зразках нові мутації «британського» штаму коронавірусу», -вказали мікробіологи. Цей штам відрізняється тим, що є більш заразним та спричиняє важчі наслідки.

ВИЯВЛЕНО НОВІ, НЕБЕЗПЕЧНІ МУТАЦІЇ «БРИТАНСЬКОГО» ШТАМУ в УКРАЇНІ
Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з…

Опубліковано Інститут молекулярної біології і генетики Понеділок, 22 березня 2021 р.

«Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку, і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами» – підкреслив директор інституту, академік Михайло Тукало.

Напередодні повідомлялося, що 80% усіх нових випадків інфікування COVID-19 у Польщі пов’язані із «британським» штамом коронавірусу.

За словами глави МОЗ Максима Степанова, більш заразний «британський» штам коронавірусу виявили у 5 регіонах України – на Івано-Франківщині, у Києві, Дніпрі, Львові та Харкові.

Тим часом, у Британії дві групи вчених розробляють універсальні вакцини проти всіх штамів коронавірусу. Такий препарат має бути готовий протягом року.

Вакцина проти коронавірусу виробництва компанії Pfizer показала високу ефективність проти «британського» і «південноафриканського» штамів COVID-19 під час тестів.

Південноафриканська медичне відомство заявило про тимчасове призупинення використання протівокоронавірусной вакцини від AstraZeneca в зв’язку з її низькою ефективністю проти нового штаму COVID-19.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.