Науковці придумали «пастки для коронавірусу»

Науковці придумали «пастки для коронавірусу»

Науковці придумали «пастки для коронавірусу»

Науковці придумали «пастки для коронавірусу»

Одразу кілька груп науковців працюють над розробкою рецепторів-приманок для коронавірусу. Адже вірус, який викликає COVID-19, потрапляє в організм второваним шляхом: чіпляється за рецептори на поверхні клітин і заражає їх. Але його можна обдурити, підсунувши йому підроблений рецептор, пише «Бабель».

Дослідники почали роботу над рецепторами-пастками ще в січні минулого року, коли новий коронавірус став проникати до Європи та США. Рецептори-приманки вводять в організм людини за допомогою інʼєкції або через ніс у вигляді крапель або спрею. Вірус сприймає їх за справжні рецептори ACE2 і чіпляється за них своїми шипованими білками. Приманка своєю чергою сама щільно звʼязується з вірусом, відводячи його від справжніх рецепторів, і перетворюється на своєрідну пастку – тобто діє як нейтралізуюче антитіло.

За словами науковців, такі рецептори-приманки можна використовувати й для профілактики. А в разі зараження вони допоможуть знизити навантаження вірусу на організм, прискорити одужання та запобігти можливим ускладненням і побічним ефектам.

Проте біоінженерія, за допомогою якої створюють рецептори-пастки, є складним і дорогим процесом. До того ж слід враховувати, що рецептори-підробки можуть викликати непередбачені побічні ефекти.

Тому розробка рецепторів-пасток для коронавірусу поки що перебуває на ранній стадії. На сьогодні завершено тільки одне клінічне випробування такої приманки на пацієнтах із середніми і важкими симптомами. Утім, дедалі більше дослідників підтримують нову методику.

Також ми повідомляли, що за минулу добу в Україні виявили 2 075 нових випадків COVID-19. Також зафіксовано 44 летальні випадки, одужали 925 пацієнтів.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.