Нардепи розвалюють СБУ, – відставні фахівці про реформу Служби | Push News

Нардепи розвалюють СБУ, – відставні фахівці про реформу Служби

Iнформаційне агентство «ZIK» пише про те що ветерани Служби безпеки України звернулись з відкритим листом до Президента України В.Зеленського, Голови Верховної Ради України Д.Разумкова, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Данілова та Голови Служби безпеки України І.Баканова. До цього ветеранів Служби безпеки України спонукала ситуація, яка сьогодні складається навколо проекту нової редакції Закону «Про Службу безпеки України»

Колишні керівники РНБО і СБУ розкритикували народних депутатів за спроби послабити Службу безпеки у процесі реформи, коли країна має пряму військову загрозу. Вони написали відкритого листа до президента, голови Верховної Ради, керівництва РНБО та СБУ.

Насамперед у законопроeкті пропонуються строки та механізми фронтального скорочення штату СБ України – більш ніж на 10 000 співробітників за 3 роки. Це виглядає необґрунтованим як економічно, так і з точки зору ефективного забезпечення державної безпеки України в умовах складного безпекового середовища (слід враховувати, що загальна чисельність ФСБ РФ та складає близько 200 000 осіб без урахування чисельності інших російських спецслужб).

«Нас не може не турбувати позиція окремих народних депутатів, які намагаються внести до законопроекту низку юридично невиважених положень… У разі їхньої практичної реалізації, це негативно вплине на безпекову ситуацію в країні», – пишуть спеціалісти.

Не менше занепокоєння викликають і норми, спрямовані на усунення Служби безпеки України від виконання функції досудового розслідування та на руйнацію працездатного механізму протидії організованій злочинності.

Дискримінаційними нормами вони називають і люстрацію окремих категорій фахівців спецслужби та передачу її медзакладів до Міноборони.

Підписанти цього листа зазначають, що вони брали участь у процесі підготовки нового закону про СБУ. І досі він був системним і обґрунтованим, враховуючи військові загрози і окуповані території. Ситуація стала загрозливою, на їхню думку, після спроб нардепів внести до законопроекту суперечливі норми.

Щоб бути в курсі останніх новин — підписуйтесь на наш Telegram-канал — Підписатися

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *