Нацбанк пояснив падіння доходів українців

Нацбанк пояснив падіння доходів українців

Нацбанк пояснив падіння доходів українців

Скорочення оплати праці пов’язане з істотним впливом кризи на доходи працівників в сфері малого бізнесу

Падіння торкнулося всіх складових доходів, крім соціальних допомог, які зросли завдяки індексації пенсій.

Доходи українських домогосподарств в II кварталі знизилися в реальному і номінальному вимірі головним чином через скорочення зарплати. Про це йдеться в жовтневому аналітичному огляді Національного банку, опублікованому в п’ятницю, 30 жовтня.

Падіння торкнулося всіх складових доходів, крім соціальних допомог, які зросли завдяки індексації пенсій, виплат з безробіття та іншої соцдопомоги.

Скорочення оплати праці пов’язане з істотним впливом кризи на доходи працівників в сфері малого бізнесу, оскільки середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників підприємств у II кварталі продовжувала зростати.

За даними НБУ, через закриття кордонів знизилися доходи і грошові перекази від трудових мігрантів. Велика спрямованість індивідуального підприємництва на сектор послуг зумовила падіння прибутку і змішаного доходу, до якого включаються доходи фізосіб-підприємців.

Як повідомлялося, в 2019 році реальні доходи з урахуванням інфляції в Україні зросли на 6,5%. Наявний річний дохід в розрахунку на одну особу становив 67,5 тис. грн.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.