МОЗ створить карантинну комісію: що вона перевірятиме

МОЗ створить карантинну комісію: що вона перевірятиме

МОЗ створить карантинну комісію: що вона перевірятиме

У Житомирській та Чернівецькій областях спостерігаються проблеми c коронавірусною ситуацією. Тому влада вирішила створити комісію, яка перевірить дотримання карантину в цих регіонах.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі програми «Свобода слова» зазначив, що в Івано-Франківській і Закарпатській області ситуація з коронавірусом стабілізувалася і вважається, що COVID-хвилю ці області пройшли.

«Рішенням комісії ТЕБ та НС національного рівня було створено комісію, яка перевірить дотримання обмежень. Адже скільки ми не будемо приймати «червоний рівень» на національному рівні, якщо він не буде виконуватися локально, то результату не буде», – сказав Ляшко.

У «червоній зоні» діють найбільш жорсткі карантинні заходи – заборона на прийом відвідувачів в ресторанах, на роботу ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів тощо. Що стосується обмежень по транспорту, то повноваження передали місцевій владі.

Зазначимо, що наприкінці лютого головний санлікар України Віктор Ляшко запевнив, що в Україні не будуть розробляти імунні паспорти з даними про вакцинацію проти COVID-19. У майбутньому можлива видача довідок про щеплення від коронавірусу. У березні Ляшко повідомив, що українці зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, бо вакцина, яку використовують в Україні, сертифікована ВООЗ.

Як повідомлялось, ЄС буде видавати тим, хто отримав щеплення від коронавірусу, так звані «сертифікати вакцинації». Але це буде медичний документ, який не замінить «паспорт вакцинації» – його ЄС запровадить окремо. Ковід-паспорти ЄС запустить до літа.

У ВООЗ заявили, що дозвіл на вільні поїздки особам з паспортами вакцинації може спровокувати нову хвилю пандемії, оскільки вони можуть розповсюджувати коронавірус, хоч самі не хворіють.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.