МОЗ розраховує почати масову вакцинацію у лютому

МОЗ розраховує почати масову вакцинацію у лютому

МОЗ розраховує почати масову вакцинацію у лютому

МОЗ розраховує почати масову вакцинацію у лютому

Крім початку поставок вакцини за програмою COVAX у березні, МОЗ розраховує купити 150-200 тисяч доз у лютому і почати масову вакцинацію.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає Укрінформ.

«У нас є чітке підтвердження по COVAX, щодо поставки наприкінці першого кварталу 2021 року, ми розраховуємо на березень. По друге, обсяг поставки загалом по COVAX це 8 млн доз , з яких перший транш 1,2 млн доз. Окрім цього ми на завершальній стадії з компаніями виробниками-вакцин щодо підписання договорів. Думаю найближчими днями ми підпишемо. Нам треба привезти вакцину якомога раніше. І ми розраховуємо виходячи з результатів перемовин, що в лютому ми будемо в змозі доставити вакцину і в лютому почати масштабну вакцинацію. Не 5 тисяч доз, не 10 тисяч доз, а саме та кількість, яка дозволить нам розпочати весь процес вакцинації поетапно. Ми виходимо, щоб це було не менше 150-200 тисяч доз», – сказав Степанов.

На першому етапі буде вакциновано 355 тисяч осіб, в першу чергу медики, військові ООС, люди з груп ризику. Загалом Україна спроможна забезпечити ланцюг для зберігання вакцини при заморозці з розрахунку на поставку до 300 тисяч доз вакцини на тиждень.

Нагадаємо, раніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов повідомив, що Україна отримає не 8, а 16 мільйонів доз вакцини від коронавірусу в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україна має отримати перші партії вакцини у січні. Однак поки що Україна не входить до переліку 92 країн програми COVAX, які отримають вакцини у пріоритетному порядку.

У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, для кого існує ризик повторного зараження коронавірусом COVID-19. В Україні вже почали фіксувати випадки інфікування SARS-CoV-2 після одужання.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.