МОЗ планує дозволити проводити вакцинацію без присутності лікарів

МОЗ планує дозволити проводити вакцинацію без присутності лікарів

МОЗ планує дозволити проводити вакцинацію без присутності лікарів

Міністерство охорони здоров’я хоче спростити проведення вакцинації, дозволивши робити щеплення медсестрам та медбратам без залучення лікаря.

Про це повідомляє прес-центр МОЗ. Відповідні зміни до наказу МОЗ від 16 вересня 2011 року №595 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень» вже підготовлені, наразі вони на стадії громадського обговорення.

Зазначено, що проводити вакцинацію хочуть дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство». До здійснення щеплень в Україні будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину.

Разом з тим передбачено, що за особою залишається право вибору – погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря або ні. Також визначено перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

Також у МОЗ повідомили, коли почнуть усувати від роботи невакцинованих педагогів.

Одну дозу COVID- вакцини отримали майже 84% педагогів. Найвищий показник імунізації в Миколаївській області.

Регулятор Індії видав дозвіл компанії Bharat Biotech на екстрене використання її вакцини від коронавируса Covaxin для дітей від 2 до 18 років. Інтервал між першим і другим щепленням складе 20 днів.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала робити додаткові щеплення вакциною проти коронавируса людям з ослабленим імунітетом.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.