МОЗ хоче спростити надання виплат родинам померлих від COVID-19 медиків

МОЗ хоче спростити надання виплат родинам померлих від COVID-19 медиків

МОЗ хоче спростити надання виплат родинам померлих від COVID-19 медиків

МОЗ хоче спростити надання виплат родинам померлих від COVID-19 медиків

МОЗ спільно з Фондом соціального страхування відпрацював механізм приймання та опрацювання запитів щодо виплат, які здійснюються фондом у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з лікуванням COVID-19.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що найближчим часом на засідання уряду буде винесений проект постанови, який має спростити процедуру призначення виплат родинам померлих від COVID-19 медичних працівників, а саме – скоротити строки проведення епідеміологічних розслідувань таких випадків.

«МОЗ було проведено зустріч з колегами з Мінсоцполітики, Фонду соціального страхування, Державної служби з питань праці та ініційовано нормативно-правові зміни щодо удосконалення процедури розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників. Ці зміни будуть винесені у найближчий час на розгляд уряду. Про що йде мова? Ми значно спростили механізм цих виплат, механізм проведення розслідувань, максимально його скоротили, і зараз ця постанова відправлена від МОЗ колегам з інших міністерств», – сказав він під час онлайн-брифінгу.

Степанов висловив упевненість, що цей нормативний акт достатньо швидко пройде погодження в інших міністерствах та буде винесений для затвердження на найближче засідання уряду.

Крім того, Степанов повідомив, що МОЗ спільно з Фондом соціального страхування відпрацював механізм прийму та опрацювання запитів щодо виплат, які здійснюються фондом у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з лікуванням COVID-19.

«Ми запровадили нову функцію, коли медичні працівники, які перехворіли, або родичі загиблих медичних працівників можуть звернутися до контакт-центру й отримати усю необхідну інформацію. Відтепер медичні працівники, а також члени їх сімей зможуть звертатися по отримання оперативної інформації про стан розгляду їх заяв та здійснення таких виплат», – додав він.

Нагадаємо, у травні уряд вніс COVID-19 до переліку професійних захворювань.

Міністерство соцполітики починає страхові виплати сім’ям медиків, які загинули в результаті професійного захворювання коронавірусом. Урядом передбачено допомогу в розмірі 1,57 мільйона гривень.

COVID-19 Статті Закони про захист медиків від COVID-2019: ключові моменти та підводні камені 11/05/2020

Медичні працівники, що захворіли на коронавірус, отримають виплати до 630 тис. грн.

Уряд прогнозує, що від коронавірусу помре понад 800 медиків, а перехворіє кожен п’ятий.

17 березня Верховна рада ухвалила законопроект, що передбачає 200% надбавку до зарплати лікарям, що працюють у зоні ліквідації епідемії коронавірусу. Однак пізніш головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що працівники тих лікарень, що допомагають пацієнтам з коронавірусом та уклали договір з НСЗУ, отримають доплату у розмірі 300%.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.