Лукашенко погрожує знову посадити літак, одночасно гарантуючи безпеку польотів над Білоруссю

Лукашенко погрожує знову посадити літак, одночасно гарантуючи безпеку польотів над Білоруссю

Лукашенко погрожує знову посадити літак, одночасно гарантуючи безпеку польотів над Білоруссю

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко прокоментував безпеку польотів над країною в інтерв’ю CNN, згадавши про інцидент з літаком Ryanair у Мінську.

«Якщо ви боїтеся літати над нашою територією, можу вам особисто, і вашій компанії, і вашій країні, і будь-якій іншій гарантувати повну безпеку прольоту над Білоруссю», – заявив політик.

Він додав, що так начебто було завжди. Однак обіцянку безпеки самопроголошений президент підкріпив погрозою.

«Мовляв, якщо він або правоохоронні органи бачитимуть загрозу білоруській державі, то «посадять там будь-який літак – чи то Великої Британії, чи то США». Він негайно буде посаджений в Білорусі, якщо ми будемо відчувати загрозу. Точно так і ви зробите. Це норма. Тому я тут не виняток», – наголосив він.

Лукашенко назвав вигадкою думку, що посадка літака Ryanair в Мінську та арешт Романа Протасевича був спланованою спецслужбами акцією.

«Провести спецслужбами таку операцію і не порушити жодного міжнародного закону і навіть інструкції – це дорого обходиться. Я не можу сказати, що наші спецслужби сьогодні, і навіть ваші, на це готові», – заявив Лукашенко. Він вкотре назвав такі висловлювання вигадкою.

Нагадаємо, 23 травня військово-повітряні сили Республіки Білорусь примусово посадили в Мінську авіалайнер Ryanair, що прямував рейсом Афіни – Вільнюс через повідомлення про наявність бомби. Відразу ж після посадки, білоруські спецслужби затримали екс-головного редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича і його супутницю – росіянку Софію Сапеґу, які перебували на борту.

Пізніше Міністерство транспорту Білорусі опублікувало розшифровку переговорів пілота з диспетчером. Екіпажу лайнера повідомили, що «за даними спецслужб» на борту літака знаходиться бомба, яка може бути приведена в дію над Вільнюсом.

Член Координаційної ради білоруської опозиції Павло Латушко заявив, що літак Ryanair був змушений приземлитися в Мінську. Спочатку через диспетчерів йому погрожували білоруські силовики, потім авіалайнер перехопив винищувач Міг-29.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.