Коли українські COVID-сертифікати запрацюють в ЄС: роз’яснення МЗС

Коли українські COVID-сертифікати запрацюють в ЄС: роз’яснення МЗС

Коли українські COVID-сертифікати запрацюють в ЄС: роз’яснення МЗС

Цифрові COVID-сертифікати вже частково запрацювали в Україні. Сертифікат для зарубіжних поїздок почне діяти після того, як його визнають інші країни.

Про це йдеться у роз’ясненнях Міністерства закордонних справ України щодо правил поїздок за кордон, опублікованих 12 липня, повідомляє Європейська правда.

Зазначається, що на сьогодні запроваджено два сертифікати – міжнародний для подорожей (почне діяти після завершення процедури визнання) і внутрішній для використання в Україні, наприклад, для відвідування масових заходів.

«Вже запустили бета-тестування цифрових COVID сертифікатів у додатку «Дія». Найближчим часом буде проведена оцінка готовності до визнання наших сертифікатів країнами-членами ЄС, після чого відбудеться офіційна оцінка від фахівців Єврокомісії і процес укладання міжнародних угод», – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, в ЄС з 1 липня запрацював цифровий ковід-сертифікат EU Digital Covid Certificate. Він містить один з трьох видів інформації: повний курс щеплень від COVID-19, негативний ПЛР-тест і дані про те, що людина перехворіла коронавірусом.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен зазначила, що в майбутньому цифрові COVID-сертифікати наберуть чинності для країн за межами ЄС.

ЄС і Україна вже досягли політичної домовленості про взаємне визнання COVID-паспортів. У Кабміні зазначили, що сертифікати запустять в Україні впродовж 10-14 днів після того, як їх запровадить ЄС.

1 липня у застосунку «Дія» розпочалось бета-тестування COVID-сертифікатів. У липні Мінцифри планує запустити сертифікати ПЛР-тестування і для тих, хто перехворів.

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу українці можуть отримати в пунктах вакцинації, а також у застосунку або на порталі «Дія».

Україна веде переговори про визнання українських COVID-сертифікатів з усіма країнами ЄС. Документ також можуть визнати Грузія, Туреччина і Мальта.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.