Китай поставив Україні ультиматум через підпис: що сталося

Китай поставив Україні ультиматум через підпис: що сталося

Китай поставив Україні ультиматум через підпис: що сталося

Китай поставив Україні ультиматум через підпис: що сталося

Китай погрожував Україні за підпис у документі про порушення прав людини в Сіньцзяні.

Як повідомляє Associated Press, посилаючись на власні джерела, китайці погрожували заблокувати постачання вакцин від коронавірусу в Україну, якщо Київ не відкличе свій підпис.

Відзначимо, 22 червня Україна приєдналася до заяви більше 40 країн, представленій Канадою на Раді з прав людини ООН в Женеві. У документі країни закликають Китай дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Синьцзян, щоб розслідувати порушення прав людини в північно-західному регіоні Китаю. Деякі правозахисні групи стверджують, що китайці погано поводяться з уйгурами-мусульманами та іншими людьми в цьому регіоні.

Однак, за інформацією видання, Україні довелося відкликати свій підпис через погрози. Китай погрожував, що заблокує постачання вакцин в Україну, якщо Київ не відмовиться від свого підпису в цьому документі.

«У четвер Україна виключила своє ім’я зі списку держав, які підтримують, після того, як китайська влада попередила Київ, що заблокують заплановану поставку не менше 500 тисяч доз вакцини від COVID-19 в Україну, якщо вона цього не зробить, заявили дипломати з двох західних країн» , – пише видання.

Видання зазначає, що дипломати говорили на умовах анонімності, оскільки вони не були уповноважені обговорювати це питання публічно.

Відзначимо, що США, Канада, Велика Британія і країни Євросоюзу звинувачують Китай в утиску уйгурського населення Синьцзяні і ввели санкції. Однак в Китаї заперечують всі звинувачення. Представник Китаю в Раді з прав людини ООН під час розгляду цієї резолюції заявив, що подібні заяви використовуються для просування політичних цілей Заходу. При цьому Китай підтримали такі країни, як Росія, Білорусь, Північна Корея, Іран і Сирія.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) закінчила перевірку китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech, і рекомендувала її для екстреного застосування для людей старше 18 років.

11 січня компанія «Лекхім» і китайська компанія Sinovac Biotech уклали контракт на поставку в Україну вакцини від COVID-19.

Ціна однієї дози вакцини від коронавірусу CoronaVac китайського виробництва становитиме 504 гривні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому Україна підписала договір про поставку COVID-вакцини саме з китайською компанією Sinovac.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.