Кілька країн ЄС схвалили COVID-вакцину, яка використовується в Україні

Кілька країн ЄС схвалили COVID-вакцину, яка використовується в Україні

Кілька країн ЄС схвалили COVID-вакцину, яка використовується в Україні

Вісім країн Євросоюзу схвалили індійську антикоронавірусну вакцину Covishield від Serum Institute of India для в’їзду мандрівників. Препарат застосовується в Україні, але після вакцинації в українців виникли проблеми з в’їздом на територію деяких країн.

Про це повідомляє BBC.

Covishield схвалили Австрія, Німеччина, Словенія, Греція, Ірландія і Іспанія. За інформацією МЗС Нідерландів, ця країна також схвалила Covishield і CoronaVac. Естонія підтвердила, що визнає всі вакцини, дозволені Індією для прибуваючих мандрівників, повідомили джерела агентства.

Схвалення Covishield для в’їзду також підтвердили Ісландія і Швейцарія, повідомляють індійські видання The Times of India і Hindustan Times.

Раніше в Індії відмовилися визнати сертифікат про вакцинацію ЄС, поки блок не визнає індійські вакцини Covishield і Covaxin. Всі вакцини, які на цей час мають право на «зелений пропуск» в ЄС, були схвалені Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).

Covishield і Covaxin поки не отримали такого схвалення, хоча вакцини схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

На цей час EMA схвалила тільки чотири вакцини – Comirnaty of Pfizer / BioNTech, Moderna, Vaxzervria від AstraZeneca-Oxford і Johnson & Johnson’s Janssen.

В ЄС пояснили, що цифровий сертифікат не є попередньою умовою для поїздки, і окремі держави-члени можуть приймати вакцини, схвалені ВООЗ, такі як Covishield.

Україна законтрактувала близько 20 мільйонів доз вакцини Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech до кінця року, вони будуть надходити щомісяця. Також громадянам можуть дозволити робити щеплення різними антіковіднимі препаратами.

З 1 липня в Євросоюзі вводять свідоцтва по проходження вакцинації – так звані «паспорти вакцинації».

У США відстежили випадки міокардиту (запалення серцевого м’яза) серед чоловіків-військовослужбовців після другої дози мРНК-вакцин від Pfizer і Moderna.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.