Кіберфахівці СБУ заблокували масштабну атаку на урядові ресурси країни. Її планувало хакерське угруповання «Armageddon», підконтрольне ФСБ РФ.

Якби не СБУ, куратори країни-агресора могли б отримати доступ до секретної інформації вищих органів державної влади України у ході масштабної кібератаки. Її мало нанести підконтрольне ФСБ РФ хакерське угруповання «Armageddon». На щастя кіберфахівці Служби безпеки України заблокували атаку.

Про це повідомляє пресцентр СБУ

Кіберфахівці СБУ заблокували масштабну атаку на урядові ресурси країни. Її планувало хакерське угруповання «Armageddon», підконтрольне ФСБ РФ.

Масштабна кібератака підконтрольного ФСБ РФ хакерського угруповання «Armageddon» могла надати кураторам з країни-агресора доступ до секретної інформації вищих органів державної влади України. Кіберфахівцям СБУ вдалося нейтралізувати наслідки та усунути передумови для потенційного несанкціонованого доступу ворожих спецслужб до інформаційних ресурсів України.

Інформацію надано пресцентром Служби безпеки України 16 березня цього року.

Зазначається, що про виявлені кіберзагрози співробітники спецслужби поінформували органи держвлади через платформу «MISP-UA»: Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ розмістив на ній відповідні індикатори кіберзагроз, рекомендації щодо заходів із виявлення і попередження фактів несанкціонованого втручання та інструменти для пошуку шкідливого ПЗ.

СБУ провела широкомасштабні заходи для локалізації кібератаки спецслужб країни-агресора спільно з Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО та у взаємодії з центральними органами виконавчої влади.

Зараз Служба безпеки України спільно з Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора вживає всі необхідні заходи задля фіксації численних кібератак з боку іноземних спецслужб. Правоохоронці здійснюють ефективне розслідування кіберінцидентів, щоб встановити всіх причетних осіб і притягнути їх до кримінальної відповідальності.

В СБ України підкреслили, що продовжують роботу з виявлення, фіксації і нейтралізації будь-яких проявів гібридної агресії Росії проти України та докладають усі зусилля щоб їх попередити.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.