Кабмін затвердив заходи з протидії COVID штаму «Дельта»

Кабмін затвердив заходи з протидії COVID штаму «Дельта»

Кабмін затвердив заходи з протидії COVID штаму «Дельта»

Кабмін затвердив заходи з протидії COVID штаму «Дельта»

Кабінет міністрів на засіданні затвердив рекомендації РНБО з протидії індійському штаму коронавірусу «Дельта».

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Ми будемо проводити контроль стану здоров’я прибулих з країн, де цей штам коронавірусу вже поширений. Для цього розгорнуть пункти тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 в пунктах пропуску через державний кордон», – йдеться в повідомленні.

Для в’їзду в Україну іноземцям з Індії, Великої Британії, Росії та Португалії, які перебували на території цих країн не менше 7 днів протягом останніх двох тижнів, слід безпосередньо на пунктах пропуску здати експрес-тест на антиген.

У разі відмови від тестування або позитивного результату експрес-тесту, на кордоні буде відмовлено у в’їзді в Україну.

Громадяни України також повинні здати тест на антиген безпосередньо в пунктах пропуску. При позитивному результаті, вони підлягають обов’язковій самоізоляції чи обсервації.

Список країн буде переглядатися й оновлюватися в залежності від епідемічної ситуації. Нові норми набудуть чинності з 2 липня 2021 року.

Нагадаємо, 23 червня РНБО на своєму засіданні обговорили заходи з протидії «індійському» штаму коронавірусу та погодилися запровадити додаткові ефективні протиепідемічні заходи.

Міністерство охорони здоров’я підготує комплексні пропозиції з протидії поширенню в Україні штаму коронавірусу «Дельта».

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська вважає, що вже цього літа в Україні можливе зростання захворюваності на коронавірус через поширення штаму «Дельта». Його можуть привезти мандрівники з-за кордону.

У ВООЗ зазначили, що штам «Дельта» вдвічі заразніший за похідний штам з китайської провінції Ухань. Delta-варіант COVID-19 стане домінуючим у світі через свою високу заразність. Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna, скоріш за все, здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.