Кабмін встановив нову «планку» щомісячних обсягів вакцинації

Кабмін встановив нову «планку» щомісячних обсягів вакцинації

Кабмін встановив нову «планку» щомісячних обсягів вакцинації

Кабмін встановив нову «планку» щомісячних обсягів вакцинації

Уряд оновив Національний план вакцинації проти коронавірусу. Документ передбачає поступове нарощування темпів щеплень до кінця 2021 року: з вересня в Україні мають вводити понад 8 мільйонів доз вакцини щомісяця.

Про це йдеться у пояснювальній записці й додатку до розпорядження уряду, яке схвалили 28 липня, повідомляє Hromadske.

Станом на ранок 28 липня Україна перетнула позначку у 5 мільйонів щеплень проти коронавірусу: їх робили 5 місяців, починаючи з 24 лютого.

При цьому уряд планує вакцинувати більшість дорослого населення України до кінця 2021 року.

У липні мінімальна кількість щеплень (потреба) визначена на рівні 5,3 мільйона доз. У серпні цей показник має зрости до 6 мільйонів.

У вересні вже планують робити більш як 8,2 мільйона щеплень, а в жовтні, листопаді та грудні – по 8,5 мільйона.

До кінця року, за планом уряду, мінімальна кількість щеплень сукупно складе майже 48,9 мільйонів щеплень, а доз вакцин Україна отримає майже 47,4 мільйона (із них 39,2 мільйона – за кошти державного бюджету, а 8,1 мільйона – у межах програми COVAX).

Починаючи з липня, найбільше препаратів Україна має отримати від виробника Pfizer/BioNTech – понад 20 мільйонів. Також мають надійти 10 мільйонів доз американської вакцини від Novavax, більш як 5,3 мільйона китайської CoronaVac та майже 5,5 мільйонів вакцини AstraZeneca.

Кабмін встановив нову «планку» щомісячних обсягів вакцинації

Згідно з попередньою версією Національного плану вакцинації, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.

Таких темпів досягнути не вдалося. У травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, а в червні – 1 мільйон 552 тисячі.

Проте упродовж останніх кількох тижнів в Україні щодня нарощують зусилля щодо щеплень. Зокрема, 24 липня в Україні встановили новий рекорд вакцинації за добу – більш як 152 тисячі доз.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що до кінця 2021 року в Україну привезуть 47 мільйонів доз вакцин від коронавірусу, майже половина з них – від компанії Pfizer.

За минулу добу в Україні виявили 717 нових випадків захворювання COVID-19. Зафіксовано 15 летальних випадків, одужали 459 пацієнтів.

Також за минулу добу в Україні від COVID-19 вакцинували 143 328 осіб, загалом у країні проведено 5 081 924 щеплення.

З 12 липня МОЗ почало використовувати у центрах масової вакцинації від COVID-19 препарат Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вакцина буде доступна усім охочим з пріоритетом для літніх людей та людей із супутніми захворюваннями.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.