Кабмін ухвалив документ на шляху до звільнення керівника НАБУ

Кабмін ухвалив документ на шляху до звільнення керівника НАБУ

Кабмін ухвалив документ на шляху до звільнення керівника НАБУ

Кабмін ухвалив документ на шляху до звільнення керівника НАБУ

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, який передбачає звільнення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Голосування уряду відбулося сьогодні, 15 лютого.

Про це повідомив глава правління Центру Протидії Корупції Віталій Шабунін в Facebook.

За словами Шабуніна, правку про звільнення Ситника додали до законопроєкту, який передбачає зміну процедури обрання нового директора НАБУ. Пропозиція надійшла від одного з міністрів. Глава ЦПК додав, що звільнення Ситника є особистим рішенням президента Володимира Зеленського.

«За нашою інформацією, звільнення Ситника – особисте рішення Володимира Зеленського. Таким чином останній відреагував на початок розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19»
– написав Шабунін.

Він назвав це «дивною реакцією президента на виконання НАБУ прямої норми, яка зобов’язує відомство реєструвати виробництва після отримання заяви про злочин».

«Я не дуже розумію, чим або ким керується Зеленський. Хоче повісити на Ситника провал вакцинації? Правда вірить, що це директора НАБУ відповідальність?» – зазначив Шабунін.

Виробництво зареєстрували тільки кілька днів тому і не встигли провести жодної слідчої дії, додав глава ЦПК.

«Запропонована процедура гарантує Зеленському обрання підконтрольного йому директора. Конкурсна комісія: 3-х членів делегує РНБО, 6 – уряд (з них 3 міжнародні експерти)», – пояснив активіст.

Схвалення нового законопроекту, вважає Шабунін, призведе до втрати довіри міжнародних партнерів до України.

Раніше президент Володимир Зеленський провів відеозустріч з послами країн «Великої сімки» (G7) і ЄС. Під час неї було піднято питання загроз для роботи Національного антикорупційного бюро та долі його голови Артема Ситника.

В Офісі президента Володимира Зеленського прокоментували заяву заступника керівника ОП Олега Татарова про діяльність Національного антикорупційного бюро. Його слова не відображали офіційну позицію глави держави.

Директор НАБУ Артем Ситник управляє антикорупційним органом у «ручному режимі». Підконтрольні йому детективи дискредитують роботу НАБУ, однак, через особистих заслуг перед ним, залишаються на посадах, розповів керівник підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро 2016-2020 років Олександр Карєєв.

Підписуйся на наш Telegram-канал Pushnews, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій —Підписатись

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.