Життя коротке. Помер Михайло Жванецький

Життя коротке. Помер Михайло Жванецький

Життя коротке. Помер Михайло Жванецький

Фото: РБК Помер Михайло Жванецький

Письменник-сатирик і виконавець власних літературних творів, народний артист України Михайло Жванецький помер у віці 86 років.

  Михайло Жванецький — без перебільшення легендарний гуморист і сатирик. У п’ятницю, 6 листопада, він помер у віці 86 років.   Корреспондент.net згадує найяскравіші цитати і найцікавіші факти з біографії гумориста.     Жванецький = Одеса   Жванецький народився в Одесі і все життя розповідав про це місто. У Приморському районі Одеси є бульвар Жванецького. А скульптура сатирика стоїть у літературному музеї міста.   Гуморист згадував, що працював в Одеському порту: «Вісім років вантаження-вивантаження, роз’їздів на автонавантажувачі, сидіння в пароплаві, в трюмі, у вугіллі, коли видно тільки очі й зуби. Там я мужнів».   Жванецький — перший і беззмінний президент Всесвітнього клубу одеситів. Він автор книг Рік за два, Моя Одеса, Жінки, Одеські дачі.  

    Жванецький і Україна   «На запитання, що мене пов’язує з Україною, хочеться відповісти: «А що вас пов’язує з батьками?» Звідки я знаю? Щось пов’язує», — говорив Жванецький.   «Одесу люблю. Київ люблю, Дніпропетровськ поважаю. Це ж треба — стільки вождів за такий період. Ялту люблю. Севастополь, Харків, Донецьк … Так, тисячу вибачень, хто я такий? Крім того, що єврей. Звичайно, українець», — ще одна цитата Жванецького.   Останній виступ сатирика відбувся в Києві в червні 2019 року.   Останнім часом Жванецький разом з дружиною Наталією Жванецькою і сином Дмитром жив у Москві.   У березні 2014-го Жванецький підписав звернення діячів мистецтва проти окупації Криму. У 2015 році Міністерство культури України внесло його в «білий список» діячів мистецтва, які підтримали Україну.   «Мені подобалося бачити людей на Майдані. Я бачив народ. Я давно не бачив народ», — говорив Жванецький.     Яскраві висловлювання Жванецького   Гуморист порівнював життя з роялем — «клавіша біла, клавіша чорна … кришка» — і жартував про її парадокси: «Що наше життя: не звикнеш — здохнеш, не здохнеш — звикнеш»; «Наша свобода нагадує світлофор, у якого горять три вогні відразу»; «Оптиміст вірить, що ми живемо в найкращому зі світів, песиміст боїться, що так воно і є».   Жванецький казав, що «алкоголь у малих дозах нешкідливий у будь-якій кількості».  

    — «Позитивні емоції — це емоції, які виникають, якщо на все накласти».   «Чи щасливий? У різний час на це запитання відповідав по-різному, але завжди — негативно».   «Мудрість не завжди приходить з віком. Буває, що вік приходить один».   «Якщо ти сперечаєшся з ідіотом, то, ймовірно, те ж саме робить і він».   «Краще промовчати і здатися дурнем, ніж заговорити і не залишити на цей рахунок ніяких сумнівів».   «Нічого страшного, якщо над тобою сміються. Набагато гірше, коли над тобою плачуть».   «Чиста совість — ознака поганої пам’яті».   «Добро завжди перемагає зло. Значить, хто переміг — той і добрий».   «Гумор — це порятунок. А сльози — це життя. Тому сміх крізь сльози — наше найголовніше досягнення за всі роки існування».   «Життя коротке. І треба вміти. Треба вміти йти з поганого фільму. Кидати погану книгу. Йти від поганої людини. Їх багато».   «Жінку легше поміняти, ніж зрозуміти».   «Хто одружився з молодою, розплатився сповна: вона його ніколи не побачить молодим, він її ніколи не побачить старою».  

    Співчуття   Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття у зв’язку зі смертю письменника-сатирика Михайла Жванецького і назвав себе його шанувальником.   «Як говорив Михайло Жванецький, нічого страшного, якщо над тобою сміються. Значно гірше, коли над тобою плачуть. Сьогодні такий гіркий день», — написав Зеленський.   Співачка Алла Пугачова назвала смерть Жванецького непоправною втратою.   Президент Росії Володимир Путін назвав розповіді й афоризми Жванецького символом цілої епохи.   «Є люди, які стоять у країні особняком. Вони, як ніхто інший, розуміють країну, чують і висловлюють її куди точніше і, головне, правдивіше, ніж політики, журналісти та інші чи тощо. Таким був Висоцький. Таким був Жванецький», — написав журналіст Володимир Познер.   Прощання із Жванецьким не відбудеться через пандемію коронавірусу, повідомив його представник Олег Сташкевич.  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.